1a23esdfge300
مواد لازم :

یک ق غ دانه انیسون یا بادیان رومی

آبجوش  یک پیمانه یا شیر

شکر دو ق م یا عسل

چوب دارچین یک قلم

برش لیموترش یا پرتقال با پوست

طرز تهیه :

ابتدا آب را جوش آورید . سپس دانه های آسیاب کرده یا نساییده را داخل آبجوش بریزید . اگر نسابیده باشند مدت بیشتری باید داخل آبجوش روی حرارت باشند . پس از حدود 15 تا 20 دقیقه که کاملا جوشید آنرا صاف کرده و شکر یا عسل اضافه میکنیم .

1a23esdfge3001

سپس داخل فنجان مناسبی میریزیم . با برش لیمو و پرتقال و قلم دارچین آن را تزیین کرده یا ساده تا سرد نشده سرو میکنیم . اگر تمایل به استفاده از شیر دارید میتوان پس از جوشیدن کمی آنرا غلیظ تر کرد و سپس داخل آن شیر داغ و جوشیده اضافه کرد و با عسل و یا شکر سرو نمود .

نکته : انیسون یا بادیان رومی طبع گرم و خشکی دارد .بهتر است در اين دوران بارداری بدون اجازه پزشک و طبیب سنتی حاذق داروهای سنتی و دمنوش ها مصرف نشود. مصرف انیسون برای گرم مزاجان می‌تواند  موجب بروز سردرد شود، همچنین ممکن است استفاده زیاد آن موجب حساسیت پوستی و کبدی نیز شود . اسانس این گیاه نباید مورد مصرف کودکان قرار گیرد . در مصرف زیادتر از 60cc  در روز از عرق این گیاه ،افزایش خون ریزی عادت ماهانه مشاهده شده است. منبع دمنوش های ایران زمین از دکتر مهدی فهیمی

دانه‌ هاي انيسون به عنوان ضد درد در ناراحتي ميگرن، معطرکننده، ضد عفوني کننده و مُدر، مصرف سنتي داشته و عرق حاصل از تقطير آن نيز به منظورهاي فوق استفاده مي‌ گردد. انیسون شیرمادر را افزایش میدهد .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn