1afr9r89

برای رفع سر درد های مزمن حاصل از گرفتگی و احتقان بینی که در اثر سینوزیت ایجاد شده و نیز گرفتگی گوشها و التهاب گلو در هنگام سرماخوردگی این بخور ساده و سنتی میتواند به شما کمک کند تا عفونت از راه بینی همرا با ترشحات خارج شده و بخوبی تنفس کنید وو در سر و پیشانی احساس سبکی کنید .

موادی که می توانید در مایع بخور استفاده کنید:

برگ و گل پونه خشک یا تازه

تخم گشنیز درسته یا خرد شده

آب جوش

حوله و ظرف محتوی مایع

آب را در ظرف ریخته و پونه و تخم گشنیز را اضافه کنید و در آنرا گذاشته اجازه دهید آرام بجوشد . با دبدن بخار حرارت را کمتر کرده و با یک حوله مطابق شکل با رعایت فاصله , بخار حاصل را به مجرای بینی و روی پیشانی هدایت کنید . مراقب باشید بخار داغ صورت را نسوزاند . تا زمانیکه مایع بخور سرد نشده از بخار آن استفاده کنید . میتوانید اینکار را چندین بار در طی روز انجام دهید .از این مایع داغ میتوانید مانند چای هم بنوشید که خاصیت ضدعفونی دارد . از محلول ولرم آن هم میتوان برای غرغره استفاده کرد .

 

( از بابونه(شیرازی یا گاوچشم)؛ تخم گشنیز( بهتر است آسیاب یا نیم کوب شود)؛ برگ اوکالیپتوس(تازه یا خشک فرقی نمی کند؛ فقط کمی خرد شود)؛ آویشن؛ اسطوخدوس؛ کاه و .... همچنین می توانید از مخلوط 2 یا چند ماده از مواد فوق استفاده نمایید. از طب شیعه )

سرکه : می توان3-2 قاشق غذاخوری سرکه ( که بهتر است خانگی باشد) را به تمام محلول های بخور اضافه کرد. سرکه با بوی تند و تیز خود مجاری سینوس ها را باز می کند و زمینه را برای نفوذ بهتر سایر داروها فراهم می کند. بخور سرکه به تنهایی  و یا مخلوط با کمی آب هم اثرات مفیدی دارد. (از طب شیعه )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn