6435345t019

فست فود : کورن داگز  و کورن داگ یا به انگلیسی : Corn dogs

امروزه به سمتی پیش میرویم که وقت کافی برای آشپزی نیست . فرصت برای تهیه و آماده کردن مواد غذایی کم است و باید از وقت حداکثر استفاده را کرد . تولیدکنندگان نیز این را بخوبی دریافته اند و در حال تکمیل پروژه هایی هستند که این نقیصه را رفع کنند و تولیدات چشمگیر خود را به بازارها روانه کرده و نظر مشتریان را بیش از پیش جلب کنند  و اصولا آدمی تنوع طلب است و از این ابزار و لوازم ابتکاری و فرآورده های جدید و خوشمزه و سریع التحضیر استقبال میکند . در نتیجه , این حرکت با روند رو به رشد به پیش میتازد . هر روز شاهد دستگاه های جدیدی برای تهیه و فراوری خوراک های جدید و فوری هستیم .یکی از این دستگاه هایی که این اواخر روانه بازار شده بود همان دستگاه تهیه فرچیپس بود . اگر یک دستور کورن داگ یا corn dog خوشمزه میخواهید با ما همراه باشید .کاتالوگ و مشخصات دستگاه های کورن داگز ( کورن داگ Corn Dogs )

1g886iw300

اکنون نیز کورن داگز محصول دیگری از این دست است که مشتریان زیادی پیدا کرده است . این خوراک در میان خوراک های سرپایی و خیابانی جای خود را به سرعت یافته و عرضه و فروش این دستگاه ها را نیز گرم تر نموده . فروش دستگاه های صنعتی و فروشگاهی و ادویه های مخصوص آن جای خود دارد ولی دستگاه های خانگی نیز خریداران خاص خود را دارد .

1g886i234w36652

کافیست که در محفظه مخصوص دستگاه , خمیر تهیه شده را روی سوسیس هایی که در میان آن سیخ چوبی بلندی فرو شده ریخت و به مدت معینی اجازه داد تا سوسیس و خمیر بپزد و طلایی شود و سپس آن را با سس کچاپ و سس خردل نوش جان کرد .

1g886i3fd

خمیر بنیه و خمیر پاکورا و خمیر و مایه سوخاری و خمیر تمپورا که با با آرد زرد ذرت تهیه شده جوابگوی این روش است . با این خمیرها روی سوسیس پوششی ضخیم درست میشود و سپس در روغن غوطه ور سرخ میشود .

6435345t0197

انواع بدون روغن :  اسپری شده با روغن و تهیه شده در فر

1g886iw30

برخی از انواع خانگی آن سوسیس را در پوششی از خمیر هزارلا یا خمیرهای تهیه نان میپیچند و روی آن کنجد یا سیاهدانه پاشیده و روغن اسپری میکنند و سپس در فر در معرض حرارت غیر مستقیم و بدون سرخ کردن در روغن تهیه میکنند.

1g886i3f88

برخی دیگر پس از آغشته کردن سوسیس یه خمیر آن را داخل مواد خرد شده دیگری مانند سیب زمینی و خرده نان و .... میکنند و بعد در روغن غوطه ور سرخ میکنند .

6435345t

برای تنوع طلبان همیشه راه های دیگری هم هست ! کورن داگز مافین چوبی یکی از این گزینه هاست .

6435345t0

گیاهخواران هم در ابداع روش های جدید از دوستان خود عقب نمی مانند و قطعات سبزیجات را گرد برش داده و روی سیخ سوار کرده و با خمیر پوشش داده و سرخ میکنند . خوش سلیقه ها هم برای تست کردن روش های جدید آماده هستند ! پس از سرخ کردن سوسیس را قطعه کرده و به صورت لقمه ای آن را با سس سرو میکنند .

6435345t01

برای دسر دوستان , کوردن داگز شکلاتی  تهیه میشود و اندکی وقت بیشتری لازم دارد . زیرا پس از اتمام کار در شکلات ذوب شده فرو کرده و باید سرد شود .

1g886i2349

به هرحال تهیه این خوراک فقط 4 مرحله دارد و شبیه همه سورخاری های دیگر است .  باید ادویه خوب و مناسبی داشت که با آرد ذرت مخلوط شده باشد .

آرد ذرت و نشاسته ذرت

ادویه سوخاری یا کنتاکی

رمز و راز های یک سوخاری یا تمپورای ترد و پفکی

سپس سوسیس را به سیخ کشیده و داخل آرد ساده و سفید یا نشاسته سفید ذرت میزنند و بعد در خمیری که با تخم مرغ و بکینگ پودر و گاهی با ماالشعیر درست میشود داخل میکنند تا آغشته شود . اگر تمایل داشته باشند که سوخاری درشت باشد میتوان در پودر کورن فلکس یا پودر نان تست خشک نیز آغشته کرد تا ذرات درشت تر باشد و پس از سرخ شدن , سوخاری آن خشک تر باشد . بعد در داخل روغن فراوان سرخ میکنند و سپس با خردل و سس های دلخواه سرو میکنند .

مواد لازم برای تهیه کورن داگز :

2/3 پیمانه آرد همه منظوره

1/2 پیمانه آرد ذرت ( زرد )

یک ق غ بکینگ پودر

پودر سیر نصف ق چ

مقداری ادویه دلخواه مانند : ادویه سوخاری یا کنتاکی

نمک یک ق چ

1/4 غ چ جوش شیرین

یکعدد تخم مرغ

3/4 پیمانه شیر

4 عدد هات داگز یا سوسیس بزرگ پروتئینی یا گیاهی

4 ق غ پودر نشاسته سفید یا ارد سفید ساده برای غلتاندن سوسیس ها

سیخ چوبی بلند

طرز تهیه :

روی سینی را با کاغذ حوله ای بپوشانید تا بعد از سرخ کردن آنها را روی سینی قرار دهید .  داخل سرخ کن روغن سرخ کردنی فراوان بریزید. روغن را گرم کنید تا به 180 درجه سانتیگراد باشد . آرد ذرت و آرد همه منظوره و بکینگ پودر و نمک و جوش شیرین و ادویه را مخلوط کنید . شیر و تخم مرغ را جداگانه مخلوط کنید . اکنون مواد خشک و تر را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود . سپس اجازه دهید مدت 10 دقیقه بماند تا داخل آان فعل و اتفعالات و اکسیژن دهی انجام شود .

6435345t01978

میتوانید آنرا داخل ظرفی با ارتفاع بلند بریزید تا سوسیس ها راحت داخل آن شوند . نشاسته سفید ذرت را در ظرفی بریزید . سوسیس های سیخ شده را در نشاسته آغشته کنید و سپس داخل خمیر فرو کرده و اگر تمایل دارید داخل "کورن فلکس خرد شده " یا نان تست خشک بزنید و بعد فوری داخل روغن کرده و سرخ کنید . حدود 4 تا 5 دقیقه طول میکشد تا طلایی و مغز پخت شوند . سپس روی کاغذ قرار داده و بعد با سس کچاپ ساده یا تند و سس خردل و ... سرو کنید .

http://allrecipes.com/recipe/corn-dogs/

کاتالوگ و مشخصات دستگاه های کورن داگز ( کورن داگ Corn Dogs )

رمز و راز های ادویه جات سفره خونه

انواع سوخاری در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn