1panade7

در ساردنیا پانادا به نوعی پای میگویند که از خمیر با گوشت گوسفند و سیب زمینی و گوجه فرنگی و پیاز و سیر و زعفران درست میشود . ساردنی یا ساردنیا جزیره‌ای است در غرب ایتالیا و دریای مدیترانه.  جزیره ساردنی  همراه با جزایر کوچک اطراف ناحیه ساردنیا را تشکیل می‌دهد. ساردنی پس از سیسیل بزرگ‌ترین جزیره مدیترانه به شمار می‌آید. طول آن ۲۷۰ و عرض آن ۱۲۰ کیلومتر می‌باشد .

پاناد Panade تعریف آن و دستور مصور انواع متنوع پاناد های غذایی

دستور تهیه امپانادا

1panade6

در آشپزی اندونزی panada  هم به نوعی اسنک گفته میشود  که از خمیری متشکل از ماهی ریز و ماهی تون و ادویه جات درست میکنند و نام پاناد از واژه پان به معنای نان در زبان اسپانیایی گرفته شده است این خوراک در اندونزی نان میان پری است که به آن Empanada  هم میگویند . 

1panade8

در کشورهای امریکای لاتین نیز Empanadas / Empanada  نیز نوعی پای میان پر خمیری است که داخل آن مواد مختلف پر میکنند . با اغلب دستور خمیرها  میتوان این نان میان پر را تهیه کرد . 

مواد لازم  برای خمیر پانادا یا امپانادا :

1 عدد تخم مرغ

5 ق غ   شیر یا آب

شکر یک ق غ

آرد همه منظوره  3 پیمانه

نمک 1/4 ق چ

کره حدود 180  گرم  

طرز تهیه :

آرد و نمک و شکر را مخلوط کنید و مواد تر را نیز با تخم مرغ مخلوط کرده و هم بزنید و سپس هردو قسمت مواد را با هم مخلوط کرده و خمیری یکدست درست کنید . یکساعت خمیر را استراحت دهید .

1panade11

سپس خمیر را به صورت دایره نازک روی سطحی آرد پاشیده شده باز کنید و از مواد دلخواه داخل خمیر قرار دهید و آنرا به شکل نمیدایره بسته و لبه ها را دالبر کنید .

1panade9

در صورت تمایل با شیرو زرده تخم مرغ و کمی روغن روی نان ها را رومال کنید . اگر دوست دارید روی آنها تخم کنجد بپاشید و سپس با سینی آنها را داخل فر از پیش گرم شده روی 180 درجه سانتیگراد به مدت حدود 40 دقیقه تا زمانیکه روی آنها طلایی شود بپزید .

1panade10

در صورت تمایل به صورت گرم یا سرد با انواع سس و دیپ  سرو کنید .

در ایتالیا و فرانسه و بریتانیا و اسپانیا پاناد Panade به روش ها و با مواد گوناگونی تهیه میشده و میشود . که به دلیل وجود آب مرغ یا عصاره گوشت تقریبا سوپ همراه با خرده نان و اگر با پنیر در فر برشته شود , گراتن بشمار میرود . بنا بر تعاریف  Panada  یا  Panado نوعی سوپ یا کاسرول متشکل از نان یا همان " پان "  است .

1panade3

در آشپزی بریتانیایی  پاناد  یا  Panade   میتواند شیرین تهیه شود و با شکر و نوعی کشمش و ادویه هایی مانند جوزهندی یا جوز بویا هم تهیه شود . در آشپزی فرانسوی معمولا با کره و شیر و زرده تخم مرغ همراه است و در آشپزی ایتالیایی نیز با تخم مرغ و عصاره گوشت و پنیر رنده شده همراه شده و بعنوان غذایی مفید و مقوی برای سالمندان و یا بیماران توصیه میشود . در آشپزی اسپانیایی نیز از شیر و خرده نان و مواد دیگر تهیه میکنند .

پاناد Panade تعریف آن و دستور مصور انواع متنوع پاناد های غذایی

پاناد ژامبون و برنج قهوه ای با کاپاریس یا کیپر

پاناد تره فرنگی و سبزیجات و پنیر

پاناد خرمایی

پاناد پیاز و پنیر

البته بر طبق منابع موجود اینترنتی پاناد Panade به دو نوع غذای متفاوت گفته میشود که اولی : غذایی خمیری است که برای انسجام دادن مواد به یکدیگر از خمیر یا نان استفاده میشود و دومی نوعی غذای سنتی است که شبیه به سوپ پیاز فرانسوی با استفاده از نان و عصاره گوشت و مرغ و مواد دیگر در فر درست میکنند . این واژه بر دو نوع غذای متفاوت دلالت میکند که به هرحال به نوعی از خمیر و نان و خرده های نان بیات تهیه میشود .

پاناد را میتوان غذایی متشکل از خرده های نان و مایعی مانند شیر یا عصاره گوشت و مرغ و  کره و یک انسجام دهنده مانند پنیر یا سس یا تخم مرغ و یا مواد نشاسته ای مانند برنج و سیب زمینی و  نیز سبزیجات و مواد پروتئینی متنوع دانست که مانند کاسرول Casserole در تنور یا فر تهیه میشود .


پای غذایی فانتزی " پانادا " به شکل قابلمه Panada

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn