1dooshab8

شیره یا همان دوشاب محصولی از میوه ها و صیفی جاتی مانند سیب و انگور و به و بادنجان و کدو و شیر و ... است که در سالهای قبل در استانهای آذربایجان و مرکزی و برخی مناطقی که کشت این میوه ها رواج داشته , به صورت سنتی تهیه میشد . این کار مراحلی بسیار دشوار دارد که تقریبا اکنون در منزل تهیه آن ناممکن مینماید ولی در روستاها و شهرهای کوچک و شهرستان ها هنوز هم مراسمی جالب توجه ولی پرمشقت دارد .

خواص دوشاب یا شیره انگور

انگور و خواص مفید و درمانی خانواده ؛ غوره و انگور و مویز و ... Grape

1dooshab7

امروزه در فروشگاه هایی میتوان دوشاب را یافت ولی اینکه چقدر به دوشاب اصل نزدیک باشد و اصلا با همان مراحل تهیه شده باشد کمی جای تردید دارد . دوشاب را باید از فروشگاه هایی خرید که در مورد صحت تولید آن مطمئن بود .

1dooshab10

این محصول در کشور ترکیه در منطقه کاپادوکیا طی آداب و مراسمی خاص در باغهای انگور و تاکستانها طبخ میشود . سفرنامه ترکیه - کاپادوکیا ( Cappadocia ( 1

1dooshab11

در ترکیه به آن Pekmez   , در زیان انگلیسی  boiled grape juice syrup و همچنین به آن Grape Molasses میگویند .ابتدا انگورها را از تاکستان انتخاب و میچینند . آب انگور را گرفته و سپس همراه با خاک مخصوص مخلوط کرده و اجازه میدهند مدتی حدود چند ساعت بماند و ته نشین شود . بعد داخل طشت ها و ظرف های مسی بزرگ آنرا ریخته و روی اجاق های هیزمی صحرایی میجوشانند .

1dooshab12

سپس حدود نیمساعت اجازه میدهند بماند . بعد دوباره چند ساعت رو ی حرارت ملایم میجوشانند. بعد آنرا صاف میکنند . پس از آن دوشاب  یا شیره انگور را خنک کرده و در ظروف ریخته و در جای خنک نگهداری میکنند .

1dooshab15

در ترکیه  Üzüm pekmezi   یا همان شیره انگور یا دوشاب به صورت مخلوط با ارده ( کنجد سابیده یا تهينى ) خواهان بسیار دارد و یکی از ساده ترین دسرهای منطقه بشمار میرود .

1dooshab13

دوشاب با ماست و پنیرخامه ای یا بستنی ساده نیز ترکیب بسیار خوشمزه ایست .

1dooshab2

یک دوشاب خوب باید کاملا غلیظ و شفاف و وقتی داخل ظرفی سفید ریخته شد به رنگ روشن و عقیق مانند باشد .

1dooshab1

برخی دوشاب را از انگور سیاه هم تهیه میکنند ولی معمولا دوشاب اصل با انگور بیدانه تهیه میشود .

1dooshab9

دوشاب یا شیره و یا شهد انگور را میتوان با ماست و خامه و سرشیر و کره و مغز گردو و همچنین با تهينى Tahini (کنجد آسیاب شده یا ارده ) بعنوان صبحانه صرف کرد .

1dooshab4

از آن میتوان کیک و شیرینی  و یسکویت  و نان محلی شلکینه و  خاگینه و ... تهیه کرد . با فرنی و شیر برنج  و کرپ و بسیاری از دسرها  و شیک شیر و شیره انگور  و همچنین غذاهایی مانند خورش فسنجان   و  کوکو سیب زمینی میتوان آن را سرو نمود .

کیک با شیره انگور

شیرینی باقلوا برای خام گیاهخواران

حلوای هویج و شیره انگور اورمیه

مهلبی ( فرنی ) عربی muhallebi

موشکوفی یا مسقطی کاسه ای ملایر

تارتلت وارونه یا مینی تتین زردآلو و عناب و پسته

بیسکاتی عناب و گردو biscotti Jujube پای کدو حلوایی با پرالین گردو

کرپ ذرت ( نان تابه ای ) فاقد گلوتن برای مبتلایان به سلیاک

کرپ ساده

1dooshab14

کرپ با تزیین نوزاد و لحاف

کرپ گیپور Crepe

انواع کرپ در سفره خونه

حلوای هندی با سمولینا : , Sooji , Rava Kesari

خشیل Haşıl ( ترکیه و آذربایجان )

حلوای هویج و کدو تنبل

حلوای چغندر یا لبو با شیره انگور

چیزکیک یا کیک پنیر خام گیاهخواران و بیماران سلیاک

جینجر اسنپ یا قرابیه زنجبیلی Ginger Snap

بلینی با عسل و سس پرتقال یا کرپ یا پنکیک روسی Blintzes , blin , blini

1dooshab5

سجوق گردویی مراغه نیز یکی از سوغاتی هایی است که منحصرا با شیره انگور یا دوشاب محلی تهیه میکنند . پس از تهیه شیره انگور , بادنجان و کدوهای زیر مربایی را داخل شیره میپزند و سپس همراه با آن صرف میکنند . میوه های دیگر مانند به و سیب و خرمالو و ... نیز مراحلی کم و بیش شبیه به این مراحل دارند .

نحوه تهیه دوشاب در آذربایجان ایران از وبلاگ نارمیلا استخراج شده :

مراحل تهیه دوشاب و انواع آن : انگور ها را پس از اینکه چیده شد در مکان های خاصی که در زبان آذری به آن (کرزkaraz ) گفته میشود له کرده و آب انگور را گرفته و درظرف مخصوصی که از  جنس سفال است ودر زبان آذری به آن (تاغار) و در فارسی به آن کرشک گفته  میشود ریخته و سپس جهت خنثی کردن اسیدیته انگور و تصفیه آب انگور نوعی   خاک آهکی به نام (دوشاب توپراقی) به آب انگور اضافه کرده  و خوب بهم  میزنند تا کف کند .

1dooshab6

تقریبابه مدت  12 ساعت آب انگور به همان حال باقی میماند و سپس  کف  آنرا گرفته و آب انگور صاف شده را درظرف دیگری ریخته و گل  ته تاغار را  جوشانده و از صافی رد کرده تا آب انگور صافی بدست آیدسپس آب انگور را از صافی گذرانده و روی اجاق های بزرگی که به نام " شیره اجاقی " معروف است در تشت  های بزرگ مسی میپزند و آنقدر آب انگور میجوشد تا اینکه به حالت شهد در بیاید .   سپس از روی آتش برداشته و پس از سرد شدن در ظرفها ریخته و در بیرون از یخچال  نگهداری میکنیم. 


ساخت دُشو (دوشاب-شیره خرما):شیوه ساخت دشو به این صورت است؛بعد از فصل برداشت،خرما را درون دیگ های بزرگ بر از آب ریخته و آن را ساعت ها می جوشانند و به هم می زنند تا کاملا نرم و یک دست و غلیظ شود(شبیه رب)بعد خرماهای نرم شده را درون کیسه های بزرگ پشمی ریخته وسر آن را بسته و به سه پایه ای آویزان می کنند و با دو چوب آن را می فشارنند تا شیره آن بیرون آمده و در ظرفی که در زیرآن قرار دارد ریخته شود.تفاله نیز مصرف خوراک دام دارد.دوشاب را به عنوان مربا مصرف می کنند.همچنین دوشاب را با خمیر مخلوط کرده و نوعی نان شیرینی می بزند. از http://beyram-kabir.ir

 

از انواع دوشاب میتوان :

1-دوشاب کدو 2- دوشاب شیر 3-دوشاب بادمجان 4- دوشاب به 5- دوشاب سیب و 6 - دوشاب شیر  و دوشاب خرما را نام برد . البته بهترین نوع دوشاب از نظر نویسنده دوشاب شیر میباشد . از وبلاگ نارمیلا :

http://ashpazi-az.blogfa.com

1 معجون پودر جوانه گندم با شیره انگور و کاکائو
2 مخلوط شیر و شیره انگور

آیا بیسکویت رژیمی داریم ؟ 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn