1a23esdfg000

انواع غذاهای چینی در حال حاضر از شهرت خوبی در جهان برخوردار هستند و با عنوان امپراطوری غذاهای چین خوانده میشوند و جزء یکی از برترین ها در زمینه آداب و سنن و فرهنگ خورد و خوراک بشمار میروند . از این نظر همپای غذاهای فرانسوی است و همیشه با فرهنگ غذایی فرانسه مقایسه میشود . تاریخ غنی و وسعت جغرافیایی آن کشور به طور برجسته ای باعث پرورش هنر و فرهنگ غذایی چین شده است .در عکس فوق میز یزرگ و گردچینی را مشاهده میکنید که قسمت بالای آن گردان است تا دسترسی به همه مخلفات روی میز آسان باشد .

1a23esdfg004

آشپزی چینی از نظر فراوانی و تنوع طبیعی مواد تازه مصرفی و تعدد روش های تهیه و طبخ غذاها بی همتاست . بدلیل کثرت جمعیت و وجود اقوام و ملل مختلف در حیطه قلمروی پهناور چین , غذا برای مردم کشور از نظر اهمیت در درجه اول قرار دارد و طبخ و تهیه تعداد بیشماری از غذاهای چینی خوش آب و رنگ و خوش مزه در میان اقوام رواج دارد .

1a23esdfg005

همه غذاهای محلی چین هویت منحصر بفرد خود را داراست . از میان این غذاها  , 8 قومیت محلی ایالت های : سیچوان , فوجیان , ژیجیانگ , شاندونگ , گوانگ دونگ یا کانتون , جیانگ سو , آنهویی , هونان بسیار مشهورتر هستند .غذاهای پکن و شانگهای و شمال شرق چین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردارند .

  Sichuan, Fujian, Zhejiang, Shandong, Guangdong (Cantonese), Jiangsu, Anhui and Hunan   

گوشت گوسفند و بز در میان مسلمانان و اقوام مغول تبار شمال کشور چین بسیار طرفدار دارد و غذاهای محبوب آنها و نیز کبابها و خورش های آنها از این گوشت تهیه میشود .در شمال غرب کشور ایالت زینجیانگ که موطن اقوام مسلمان اویغور هاست تهیه غذاهایی با گوشت گوسفند و بز همراه با نان های مسطح مرسوم است .

در بین غذاهای پکن نیز غذاهای روستایی با سبزیجات و مقدار کم گوشت و نیز غذاهای شاهانه وجود دارند که با گوشت تهیه میشوند و بسیار مغذی و مقوی هستند . در گذشته در ماه های سال که بدلیل سرما غیر از کلم سبزیجات دیگر کمتر وجود داشتند , غذاهای کنسروی و خوابانده شده و ترشیجاتی که از فصول گرم تهیه شده بودند و بالاخص پرورده ها لوکس بشمار رفته و مورد مصرف قرار میگرفتند . غذاهای کنسروی نیز با زنجبیل و سیر و تره فرنگی طبخ میشدند . سرکه ای که از استان شانزی بدست میامد در اکثر غذاها مصرف میشد و بسیار خواهان داشت و برای تهیه سس ها و نان خورش ها استفاده میشد . از گندم برای تهیه نان های بخارپز و سرخ شده و تهیه نودل و رشته دامپلینگ های ( غذایی شبیه به مانتی یا منتو ( افغانی ) یا مندو گوشت ( کره ای )  یا مانتی یا خینگال ( قزاقستان ) هاست ) استفاده میشد .

1a23esdfg001

از میان غذاهای متعدد پکن , اردک بریان پکنی بسیار معروف است که با سس آلو و پیازچه و خیار ورقه در رستوران های چین سرو میشود .

1a23esdfg002

در عکس فوق تنور مخصوص بریان کردن اردک را مشاهده میکنید .اردک ها بطور آویزان تنوری و دودی میشوند .

در غذاهای استان کانتون از روغن بسیار کم استفاده میشود ولی در عوض از پیازچه و زنجبیل و سس سویا تقریبا برای طبخ هر غذایی استفاده میکنند . سیر و سرکه برنج و سس صدف و لیمو و لوبیای سیاه تخمیر شده نیز تقریبا بیسار محبوبیت زیادی در بین مردم دارند .

همچنبن غذاهای دریایی و تازه در بین مردم بسیار رواج دارد و در رستوران ها از اکواریم برای نگهداری ماهی تازه بهره میگیرند و ماهی را بسیار تازه و جلو دید مشتری صید میکنند هرچند که قیمت این غذاهای تازه بسیار گران هستند .ماهی را معمولا با زنجبیل و پیازچه و سس سویا و با مقدار کمی روغن کنجد طبخ میکنند . گوشت کوسه نیز بسیار محبوب است و قیمت بالایی دارد . در طبخ برخی غذاها نیز از روش تای سینگ ( شوی آتش ) به صورت حرارت دادن با شعله در تابه گود مخصوص غذاهای آسیایی : ووک wok  استفاده میشود.

طبخ به روش تپان یاکی Teppanyaki

سوپ ها معمولا بسیار رقیق هستند و بخش مهمی از غذا محسوب میشود و به دلیل مغذی بودن در هر فصلی انواع متنوع آن سرو میشود . در کنار گوشت و ماهی , انواع غذاهای گیاهی  کانتون برای افراد گیاهخوار و کسانی که قادر به خوردن مواد گلوتن دار نیستند , بسیار متنوع و باب طبع است . در کانتون چین سوسمار و مار , کبوتر و پنجه غاز و پای مرغ نیز مورد مصرف غذایی قرار میگیرد .

1a23esdfg003

در جشن ها و مراسم عروسی خوک بریان نیز برای پذیرایی سرو میشود و در کنار آن برای تزیین میز های میهمانیها میوه ها را به شکل حیواناتی زیبا حکاکی کرده و روی میز قرار میدهند .

1a23esdfg006

برای صبحانه و ناهار معمولا از دست پیچ های بخار پز یا دامپلینگ ها و پیازچه با نان ها گرد و کوفته گوشت و انواع شیرینی و کیک و تارت هایی صرف میکنند که یا بخارپز شده و یا سرخ کرده هستند .

 
غذاهای مشابه اقوام و ملل 1

غذاهای مشابه اقوام و ملل 2

 

روش های مختلف پخت و پز در آشپزخانه های بین المللی

شامی یا کیک ماهی ( چینی )

خوراک میگو چینی ( به طریقه ایالت سیچوان )

چاینیز اگرول یا اسپرینگ رول ( چینی )

برنج آب پز با مرغ و سبزیجات ( چینی )

خورش مرغ چینی با سبزیجات

خوراک ورمیشل و سبزیجات : چومین (چینی )

خوراک مرغ لیمویی ( چینی )

کیک سویا ( چینی )

خوراک میگو به سبک چینی در ووک wok

نودل با کنجد ( چینی )

سالاد نودل چینی

میگو با ورمیشل برنج سرخ شده

"مرغ پلو هی نانی"

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn