1aPicnicFood

خوراکی‌های مناسب برای پیک‌نیک یا تفریحات خارج از شهر و در دل طبیعت

سفرهای یک روزه، یکی از بهترین راه‌های گذران اوقات فراغت و در کردن خستگی‌های ناشی از زندگی روزمره است. گذران یک نیمروز در کنار اعضای خانواده و دوستان می‌تواند راهی بسیار کم هزینه در جهت کسب شادابی و آرامش باشد.یکی از مهم ترین عوامل هر پیک نیک خوراکی هایی است که با خود به همراه می برید. با توجه به شرایط پیک نیک ها که معمولا در فضای باز و به دور از فناوری های عادی زندگی شهری است، بهتر است خوراکی هایی با خود همراه کنید که کمترین فساد را دارد و احتمال بیمار شدنتان را به حداقل می رساند.

از این مواد پرهیز کنید :
بهتر است در طول سفر نیمروزه و پیک نیک خود استفاده از این خوراکی ها را محدود و در صورت امکان حذف کنید.


ـ میوه های لطیف و پوست نازک : معمولا در جریان حمل و نقل وسایل پیک نیک و فشارهای ناشی از حرکت، میوه هایی که پوست نازکی دارد، خیلی زود لهیده شده و فاسد می شود. پس بهتر است از میوه هایی چون سیب، پرتقال و دیگر میوه هایی که پوستی ضخیم تر دارد بهره گیرید.


ـ نوشیدنی های گازدار : معمولا پیک نیک ها در فصل گرم سال برگزار می شود. حرکت و جابه جایی در کنار هوایی گرم معمولا به بطری های حاوی مواد گازدار، فشار آورده و سبب ترکیدگی آنها می شود. با توجه به این که بیشتر نوشیدنی های گازدار شیرین است، ترکیدن آنها سبب ایجاد چسبندگی زیاد دیگر وسایل و حتی لباس هایتان می شود. پس توصیه می شود انواع آبمیوه های طبیعی و دوغ های بدون گاز را جایگزین این نوشیدنی ها کنید.

ـ سس مایونز : اگر دوست دارید به همراه وعده غذایی که در طبیعت میل می کنید سالاد مصرف کنید، بهتر است آن را بدون هر گونه سس مایونز تهیه کنید. استفاده از دیگر چاشنی ها چون آبلیمو، آبغوره یا سرکه، علاوه بر هضم بهتر غذاها که معمولا در پیک نیک بسیار سنگین هم هست، امکان فساد سالاد را به حداقل می رساند. بهتر است غذاهایی چون سالاد الویه و ماکارونی را از سبد خوراکی های پیک نیکی حذف کنید، زیرا این خوراکی ها بسیار سریع فاسد شده و ایجاد مسمومیت می کند.

ـ نخم مرغ : شاید از نظر بسیاری یک ساندویچ تخم مرغ هم غذایی مقوی محسوب شود و هم کم هزینه، اما باید به این نکته توجه داشت تخم مرغ جزو موادی است که امکان فسادش بالاست.
1aPicnicFood2
پس بهتر است این ماده غذایی و دیگر غذاهایی را که به واسطه آن درست می شود از سبد خوراکی های پیک نیکی خود حذف کنید.

ـ مواد غذایی سرخ شده : مواد غذایی که در روغن سرخ شده است، به هیچ عنوان برای پیک نیک مناسب نیست. این خوراکی ها معمولا پس از گذشت چند ساعت سرد شده و به اصطلاح بیات می شود. نگهداری این خوراکی ها در هوای گرم، امکان فسادشان را افزایش می دهد و احتمال مسمومیت غذایی را چند برابر می کند . از

jamejamonline.ir

 

میهمانان ناخوانده رستورانها و هتلها

رستوران ها و سفره خانه های ایرانی خارج از ایران

قنادی ها و کافی شاپ های خارج از ایران

اخبار آشپزی جهان در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn