1asast6

شیره یا دوشاب سیب و خرنوب  Elma , Harnup Pekmezi

در کشور ترکیه علاوه بر شیره و یا دوشاب انگور میتوان شیره یا دوشاب خرنوب ( هارنوپ ) و سیب ( آلما ) نیز در فروشگاه ها مشاهده کرد . در ترکیه به آن Pekmez   , در زیان انگلیسی   boiled /apple grape juice syrup و همچنین به آن Grape / Apple  Molasses میگویند .شیره یا همان دوشاب محصولی از میوه ها و صیفی جاتی مانند سیب و انگور و به و بادنجان و کدو و شیر و ... است که در سالهای قبل در استانهای آذربایجان و مرکزی و برخی مناطقی که کشت این میوه ها رواج داشته , به صورت سنتی تهیه میشد . این کار مراحلی بسیار دشوار دارد که تقریبا اکنون در منزل تهیه آن ناممکن مینماید ولی در روستاها و شهرهای کوچک و شهرستان ها هنوز هم مراسمی جالب توجه ولی پرمشقت دارد .

 

1asast8

میوه درخت خرنوب Carob  ... خرنوب و خواص مفید آن Carob

خواص دوشاب یا شیره انگورمراسم تهیه دوشاب یا شیره از انگور بیدانه , خرما و سیب , به و با کدو , بادنجان و شیر

1asast7

روش های زیادی برای تهیه دوشاب و یا شیره وجود دارد . که همگی در ابتدا باید میوه ها را شسته و خرد کنند .با مقداری آب مخلوط کرده و جوشانده شود و سپس تحت فشار قرار گیرند تا آب آنرا استحصال نموده و سپس مجددا بجوشانند . هم اکنون به شکل صنعتی این کار امکانپذیر است که بهداشتی تر و با صرفه تر میباشد . ولی طرز تهیه آن در روستاها برای توریستان بسیار جذاب و جالب توجه است .

 

 1asast9

عصاره و شهد این میوه ها بعنوان دوشاب و شیره مورد استفاده قرار میگیرند و خواص درمانی و تغذیه ای بیشماری دارند .  عکسها از http://herrenk.com

انگور و خواص مفید و درمانی خانواده ؛ غوره و انگور و مویز و ...

دوشاب با ماست و پنیرخامه ای یا بستنی ساده نیز ترکیب بسیار خوشمزه ایست . دوشاب یا شیره و یا شهد انگور را میتوان با ماست و خامه و سرشیر و کره و مغز گردو و همچنین با تهينى Tahini (کنجد آسیاب شده یا ارده ) بعنوان صبحانه صرف کرد .از آن میتوان کیک و شیرینی  و یسکویت  و نان محلی شلکینه و  خاگینه و ... تهیه کرد . با فرنی و شیر برنج  و کرپ و بسیاری از دسرها  و شیک شیر و شیره انگور  و همچنین غذاهایی مانند خورش فسنجان   و  کوکو سیب زمینی میتوان آن را سرو نمود .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn