patina_choobi

وسایل لازم :
کوزه یا گلدان چوبی ساده یا سفالی به اندازه دلخواه
چسب چوب سفید
قلم موی نرم
ترک متوسط اسپایدر = Step 1 & 2   اولی عسلیه و دومی شیری رنگ 
رنگ طلایی روغنی   یا کمی پودر اکلیل طلایی رو با کمی روغن جلا که مخلوط کنید این رنگ بدست میاد 
تینرفوری
یکعدد دورگیر طلایی
تصویرهای مناسب رو انتخاب و تهیه کنید .
طرز تهیه :
اندازه مناسب پرینت بگیرید و اطرافش رو ببرید و با چسب چوب به بدنه کوزه یا گلدان سفالی بچسبانید . وقتی خشک شد روی آنرا هم با چسب چوب بپوشانید . کاملا که خشک شد رویش ترک مرحله اول رو یکبار بمالید ( از هر جهتی بمالید فرقی نداره ) خوب که خشک شد از ترک مرحله دوم رویش بمالید ( فقط در یک جهت قلم مو رو حرکت دهید یا از بالا به پایین یا بالعکس. یک بار بیشتر قلم مو رو نکشید چون زود ور میاید و ترک شما خراب میشود )  . کاملا که خشک شد حالا یک دستمال اغشته به تینر را آماده نگهدارید و با یک قلم مو - رنگ طلایی رقیق رو رو ی تصویربمالید ترک های آن رو پر کنید و فوری با تینر آنرا پاک کنید . سطح کار پاک میشه ولی درون ترک ها از رنگ طلایی پر میشه .  حالا با دور گیر رو تصویر رو طرح بندازید . در تصویر میتونید ببینید : به صورت نقطه – دایره – بته جقه – گندم – هلال – زیگزاگ و .....  ضمنا اگر مایل بودید روی کوزه سفال ساده هم خودتان با دورگیرهای رنگی و سیز و آبی و نقره ای هم میتونید طرح هایی نظیر آنچه که از اول روی این گلدون بود ایجاد کنید . بعد که خشک شد رویش رو با کیلر ( براق کننده ) اسپری کنید .سپس بگذارید کنار تا در هوای آزاد خشک بشه .

نکته 1 - ( دور کارروزنامه پهن کنید که به رنگ و اسپری اطراف پاشیده نشه و قوطی رو دور نگهدارید و از ماسک برای دهان و بینی استفاده کنید . دستکش هم یادتون نره . ضمنا تینر و کیلر و رنگها ی روغنی آتش زاست . از دسترس بچه و دور از گرما و آتش و حرارت نگهداری کنید .)
نکته 2 - اگر در طی روز یا شب احساس ناراحتی در بینی یا چشمها یا گلو داشتید بدانبد که به اینمواد حساسیت دارید و با احتیاط و در هوای آزاد اینکار رو انجام بدین .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn