1wqw11

سکوت و آرامش در منزل و خصوصا آپارتمان های امروزی گوهر گرانبهایی است که با اندکی صرف وقت میتوان به آن دست یافت . شاید همسایگان شما و خود شما واقف نیستید که ناخواسته چقدر سرو صدا تولید کرده و باعث آلودگی صوتی در فضای منزل شده و مزاحم خواب راحت و آسایش همسایگان میشوید . رعایت برخی نکات میتواند همنشینی مسالمت آمیز شما و همسایگان عزیز و نزدیک تر از قوم و خویش تان را راضی تر کند و افراد بدخواب شده از سر و صدای شما , به جای ناله و نفرین , دست دعا به سوی آسمان بلند کنند . پس با این ترفند های ساده و کم خرج , دعاهای بی هزینه ای را برای خود و اموات خود به رایگان دریافت کنید !!

ضمنا اگر خواب کودک یا یکی از اعضای خانواده شما خیلی سبک است این ترفند ساده و کم هزینه میتواند به شما و آنها کمک کند . با تکه پارچه ها و کامواهای اضافی در منزل میتواند به سادگی آنرا تهیه کرد .

 

1wqw3

البته انواع بازاری آن هم موجود است شاید بتوانید نوع مشابه آنرا در فروشگاه های مربوطه بیابید .با اینکار صداهای داخل فضای منزل تقلیل یافته و طبقات بالا و پایین نیز آسایش خواهند یافت .

1wqw8

البته توصیه میکنیم از زمان نوزادی کودک را به صداهای معمول در منزل عادت دهید و  اجازه دهید از روز های اول به تمامی صداهای داخل آپارتمان و صداهای معمولی که ناخواسته از  لوازم و وسایل منزل بر میخیزد انس بگیرد !

زیرا علیرغم تلاش شما در منزل , شاید برخی از همسایگان شما با رعایت این گونه موارد ناآشنا باشند و در ضمن در آپارتمان هایی که اکثرا نکات صداگیری و اکوستیک در آنها لحاظ نشده , رعایت این موارد بسیار دشوار خواهد بود .

1wqw2

در هرحال اگر مجبور هستید این ترفندها میتواند مشکل شما را کمتر کند . این وسیله خانگی شبیه به یک ماسک پزشکی است . دو بندینک در دو سر یک قطعه مستطیل دوخته شده . هر کدام از بندینک ها کشی هستند و داخل دستگیره در شده و قطعه در میان در قرار میگیرد تا صدای کلیک زبانه و قفل در را خفه کند .

1wqw4

گاهی برای جلوگیری از کوبیده شدن در و باز ماندن آن باید جسمی جلوی در قرار دهید . شاید قرار دادن این جسم زیاد با دکوراسیون اتاق جور نباشد پس از فروشگاه های پلاسکو این اجسام لاستیکی و سک را بخرید و زیر در قرار دهید . با این روش اگر پنجره باز باشد , کوران هوا باعث کوبیده شدن در نخواهد شد .

1wqw5

البته در بازار انواع جالب و تزیینی آنها هم موجود است ولی توصیه میکنیم اگر کودک شما میتواند راه برود و بالای یکسال دارد از نوع ساده و ثابت آن خریداری کنید زیرا انواع متحرک و زیبای آن به زودی به بازیچه ایشان تبدیل خواهد شد و کارآیی که باید داشته باشد را نخواهد داشت !

1wqw9

اگر کودک شما بازیگوش است و این ابزار را برداشته و به کناری میندازد میتوانید از انواع دیگر بخرید و بالای در یا جایی که برای او قابل دسترس نباشد , نصب کنید . 

1wqw10

باید با وسیله ای از کوبیدن شدن در به دیوار جلوگیری شود . برای اینکار نیز ابزاری در بازار موجودند که یا به در و یا به دیوار و یا روی زمین پشت در وصل و نصب میشود . و از ایجاد صدا و کوبیده شدن در به دیوار جلوگیری میکند و برای شما و خانواده و همسایگان شما محیطی آرام و بدون آلودگی صوتی به ازمغان میاورند .

1wqw12

ضمنا برای ایجاد سکوت در اتاق و جلوگیری از ورود دود و گرد و غبار میتوانید لای درز پنجره ها از نوارهای خودچسب موجود در بازار خریده و کاملا لای درز را چسب بزنید . با این روش میتواند قسمتی دیگر از صدای خارج از اتاق را نیز بگیرید .

1wqw14

اگر چهارچوبه در های شما بلندتر از سطح زمین هستند و از زیر در هوا و سر و صدا و دود و گرد و غبار و حشرات موذی وارد میشوند با قطعات آماده اسفنجی و خود چسب میتوانید راه ورود آن را ببندید . اگر در ورودی منزل به این صورت باشد و به کوچه باز شود , بسیار جدی در فکر گرفتن آن باشید زیرا کمترین مشکل شما ورود موش های ورزشکار جوی های شهر خواهد بود ! در فروشگاه های مربوطه انواع مختلف خود چسب این لوازم  موجودند اگر نبود میتوانید به سادگی خودتان با ورقه نازک چوبی یا پلاستیک  بسازید .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn