15dtyu27

روز جهانی غذا شانزدهم اکتبر مصادف با بیست و چهارم مهرماه 94

International Food Day 16.Oct

امروز شانزدهم اکتبر مصادف با روز جهانی غذاست . در روز غذا باید بهترین تصمیمات در مورد غذا اتخاذ شود . امروز مصادف با دومین روز ماه محرم و آغاز توزیع نذری هاست . میتوان هزینه نذرهای جدید و آتی خود را از این به بعد به جای پخش دسرهای تفننی سنتی مانند شله زرد و شیربرنج در ظروف نسبتا گرانقیمت ساخته شده از ذرت ، همان هزینه را صرف تهیه و پخش برنج و گوشت خام و نپخته بین کارگران همان محل کنیم .
چون نذر قابل تغییر نیست با بقیه که قبلا نذر کرده اند کاری نداریم اما هرکسی نذر جدیدی دارد اینکار به نظر عاقلانه تر میاد .

15dtyu24

ما انسان ها رو به جلو حرکت میکنیم . پس با توجه به اعمال و کارکردها و برای به حداقل رساندن مشکلات  محیط زیست و رفع  معضل اجتماعی فرهنگی و جلوگیری از اسراف غذا و حیف و میل آن و کاهش تشریفات زائد و هزینه هایی مانند خرید ظروف یکبار مصرف و ... کمک رسانی های بهتر و ارجح تر به اقشار ضعیف ، باید بهترین راه را انتخاب کرده و بهم توصیه کنیم .

 

15dtyu25
چه بهتر که تصمیم به این مهمی در  روز جهانی غذا اتخاذ بشه که همه نکاتش از دستورات مهم مذهبی ما نیز هست . قطعا ائمه ع هم با این روش خداپسندانه رضایت بیشتری خواهند داشت

15dtyu26

عکس از دوست عزیز : @shiba4232
 نذرتون قبول  و التماس دعا .
 اللهم صل علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم .

عکس ها از دوستان عزیز :  @miss.nafiseh .  و   @l3idi

https://instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn