در سال 1387 پس از شروع فعالیت ها با نام شبنم , بعنوان مدیر داخلی گروه آشپزی در سایت خوب و مفید آشپزآنلاین با عده ای از علاقمندان با ذوق در همان سایت آشنا شدیم و سپس در پی ادامه فعالیتهایم جهت نگهداری آرشیو آموزش های آشپزی و هنری خصوصی خود , وبلاگ سفره خونه را ایجاد نمودم . ادامه آشنایی با دوستان و پیشنهاد و قول همکاری آنان موجب شد تا با دوستان خوش ذوق کمتر از یکسال بعد تصمیم به ایجاد سایت بگیرم .

 

اهداف سایت از همان ابتدا گردآوری مرجع و منبع تخصصی و مصور قابل استناد آشپزی سنتی و مدرن بود که توسط گروه ایجاد و هدایت و اداره میشد . در زمان خود کاری بس بزرگ و قابل توجه بشمار میرفت زیرا هنوز در این زمینه هیچ سایت تخصصی فعالیت نداشت . در این راستای از همکاری های دوستان دیگر و اعضای سفره خونه نیز برخوردار شدیم . در زیر دستورات و عکسهای آشپزی سایت ( منوهای پورتال و منوهای تالار گفتمان ) اسامی آنانی که با ما همراه بودند , آورده شده است . اگر زیر برخی دستور یا عکس نامی دیده نمیشود آن دستور و عکس متعلق به خودم است .

 

از بدو شروع به دلایلی دچار دست اندازهایی شدیم که دلیل عمده آن کمرنگ شدن انگیزه های برخی دوستان و همکاران و نیز گرایش فردی و فعالیت های خصوصی به جای گرایش های گروهی و از همه مهمتر عدم تعهد و مسوولیت ادمین قبلی سایت و از بین رفتن قسمتی از آرشیو عکسهای سایت بود که بلافاصله با همکاری و پشتکار تعدادی انگشت شمار از دوستان و همکاران از حافظه گوگل بازیابی شدند . لازم به ذکر است هرکاری زحمت و تلاش نیاز دارد و بدون کوشش رسیدن به هدف هیچگاه امکانپذیر نیست . در هر کار خصوصا کار گروهی همیشه احتمال وجود مشکلات هست ولی مهم پشتکار و پایداری گروه است .

 

هدف ما گردانندگان سفره خونه , نگهداری از منبع و مرجع مصور آشپزی خودجوش و داوطلبانه ای است که آن زمان با شور و اشتیاق گردآوری شد . هم اکنون برای حفظ و نگهداری این آرشیو جامع تالار گفتمان و مرجع اطلاعات پورتال هزینه پرداخت میشود و جهت تامین بخشی از هزینه های آن مجبور به ایجاد بخش ویژه شدیم . استفاده از بخش ویژه با پرداخت شهریه امکان پذیر است در حالیکه بخش رایگان پورتال نیز با فعالیت های مداوم , به روز رسانی میشود تا قسمتی دیگر از بازدید کنندگان بتوانند از آن بخش به رایگان بهره بگیرند .با اینکه هزینه های نگهداری سایت کم نیست ولی همیشه از بدو شروع تا کنون از قبول پیشنهاد برخی آگهی های خلاف شان و مرتبه یک سایت وزین تخصصی خودداری ورزیده ایم .

 

تلاش کرده ایم که همیشه بی همتا باشیم و در این راستا هرگز تقلید و کپی نکردیم و همیشه برنامه های ما خاص و بی همتا بوده و هست . هرچند همیشه در مرکز و معرض کپی و تقلید بودیم و تمام زحمات ما در سایتهای دیگر کپی و تقلید شده ولی بازدید کنندگان ما همیشه بر این نکته اذعان داشتند و ما را برای طرح های نو و ابتکاری تشویق نموده اند . تلاش ما ارائه و عرضه برنامه های اینترنتی ابتکاری در خور شان یک سایت تخصصی آشپزی و هنری بود و هست . همواره در صدد بودیم تا طرحهایی نو در اندازیم . برای تامین بخشی از دستورات جدید از ترجمه دستورات بکر سایت های انگلیسی و آلمانی استفاده کردیم و اگر عکسی از آن سایتها در معرض دید قرار گرفته , حتما در زیر عکس و دستور اعلام شده که کار از نت و باز نشر میباشد . برنامه های متنوع مسابقه آشپزی یکی از برنامه هایی بود که اولین بار توسط سفره خونه و مدیران ساعی و کوشای آن راه اندازی شد . سعی ما بر این بود که آموزش و راهنمایی بازدید کنندگان با زندگی اجتماعی ایرانی منطبق و هماهنگ و به دور از اسراف و هزینه سازی اضافی باشد . منوهای تکمیلی تالارگفتمان گواهی بر این مدعاست .

 

جهت تکمیل اهداف سایت , غیر از مرجع مصور آشپزی و شیرینی  ( اعم از پتینه و هنر و نقاشی و قسمتی از خیاطی) و تمامی منوی ها و موضوعات موجود در پورتال و تالار گفتمان , هم اکنون مرجعی با موضوعیت آشپزخانه و پذیرایی و معرفی آموزشگاه های آشپزی و قنادی و شیرینی و معرفی فروشگاه های لوازم قنادی و آشپزی و کلیه اطلاعات خانگی و صنعتی مربوط به مواد غذایی و خورد و خوراک راه اندازی شده تا تمامی اطلاعات مرجع این زمینه را پوشش دهد .

 

جهت معرفی خود بهمین بسنده میکنم که سالها با سمت و عنوان مدیر بازرگانی و مترجم مکاتبات بازرگانی با داشتن 6 فرزند ( البته جمعا با یک عروس و یک داماد ! ) به فراخور سن و سال , سابقه تجربی و گرانبهایی در زمینه آشپزی و هنر دارم و رشته تحصیلی و تکمیلی من زبان انگلیسی و آلمانی است و با علاقه وافر به تحقیق در آشپزی و هنر تلاش کردم اطلاعات داخلی و خارجی در این زمینه را از منابع مختلف گردآوری کنم . افراد تیم مدیریت فعلی نیز در این کار بیشتر از خود من پشتکار و علاقه دارند و این کار را با ذوق و شوق وافر انجام میدهند . ضمنا همسرم و خانواده مشوق و همراه من در این امر میباشند و  *  -  برخی از دستورات غذایی از دستورات و دستپخت های همسر و دختر و داماد و عروس و پسرم نیز در این مجموعه موجود است .

 

در ادامه فرصت را غنیمت میشمارم و از تمامی اعضای سابق و فعلی سایت سفره خونه که در گردآوری این مرجع و منبع کامل ما را با مطالب و عکسهایشان یاری کردند و پشتیبان ما بودند صمیمانه تشکر میکنم و دست همگی را به پاس قدردانی می فشارم . هنوز دست از تلاش نکشیده و نخواهیم کشید و از معرفی همکاران و فعالان این زمینه حتی رفقای فعال در سایت های آشپزی و هنر , ابایی نداریم و به تکمیل بانک مرجع اطلاعات سفره خونه با نام و حضور مجازی آنان مباهات و افتخار میکنیم . به مرور و با کمال میل در فهرست های مربوطه معرفی خواهند شد . از پیشنهادات همکاری شما دوستان عزیز در زمینه های مربوطه استقبال خواهم کرد .

 

مدیریت سایت : شبنم سفره خونه  Shabnam Sofrehkhune

 

* - معرفی اعضای نیمه فعال و فعال خانواده با دستورات غذایی در سفره خونه به ترتیب اسامی :  عروس و دختر و داماد

بنفشه اشرف زاده

شیدا فرهودرپور

الیار فروغی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn