018

آیا شما جز افرادی هستید که مدیریت تغذیه خانه خود را برحسب بازار مواد غذایی تنظیم میکنید ؟ آیا برنامه روزانه خانواده شما متاثر از برنامه های تلویزیونی و رادیویی یا اینترنتی است ؟ به عبارتی دیگر آیا بازار بر شما حکمفرمایی میکند یا شما به بازار ؟!

images905f

به بیان دیگر هر بانوی خانه وظیفه دارد که مصلحت تغذیه خانواده خویش را برطبق اصول تغذیه روز بنا کند و اجازه ندهد برنامه از پیش دیکته شده و تحمیلی بر او حکمروایی کند . ما بعنوان اولین مربیان بهداشت در زندگی کودک , باید وظیفه تنظیم بازار را تحت سیطره خود درآوریم . الگوی غذایی که ما در منزل پیاده می کنیم باید به بازار مواد غذایی شکل دهد . یعنی هر مواد خوراکی که از کنار تیغ سانسور ما عبور کرد اجازه ورود به بازار و ماندن در قفسه های فروشگاه ها را دارد . پس آگاهی و اطلاعات خود را در زمینه مواد غذایی سالم و وسایل آشپزی مناسب بالا ببریم و اجازه ندهیم که نوباوگان ما به خاطر تغذیه نادرست درگیر مشکلات گوارشی و بهداشتی شوند . مراقب تغذیه داخل و خارج از خانه فرزندان باشیم و دقت کنیم تا شیوه های صحیح تغذیه را بنیان گذاریم . هنوز دیر نشده و اصلاح رفتارها و عادات غذایی فرزندان را دست کم نگیریم .

canvas

همین امروز تصمیم بگیریم و با کمک مشاوران تغذیه و اینترنت و بروشورهای آموزشی در پی افزایش سطح آگاهی خود برآییم و نسلی سالم و قوی به اجتماع تحویل دهیم . در کنار تنوع و بهره گیری از منوهای غذایی مختلف به اصول صحیح و روشهای تهیه و تدارک غذا اهمیت دهیم .اجازه ندهیم که تبلیغات در حین انجام وظیفه اطلاع رسانی با اغواگری و زیبانمایی خدایی نکرده غیر واقعیات را نشان دهد .روی تبلیغات کنکاوانه تر عمل کنیم و نقد کنیم و به فرزندان خود هم آموزش دهیم تا کورکورانه دنباله رو تبلیغات نباشند خصوصا در امر تغذیه مانند دنیای مد عمل نکنند !

canvas5567

بیایید این ما باشیم که با انتخاب خود و آموزش نسل جدید بازاری سالم و مبتنی بر اصول صحیح تغذیه پایه ریزی کنیم و اجازه ندهیم هیچ فردی برای سود و بهره وری بیشتر سلامت جامعه را به خطر اندازد . سردمدار حزب سلامت باشیم و با انتخاب صحیح بازار تولید و واردات را به سوی سلامتی سوق دهیم و اولین و آخرین کسی باشیم که مهر استاندار بر مواد خوراکی و لوازم مربوطه میزنیم . روی برچسب ها و تاریخ تولید و مصرف و مواد تشکیل دهنده و اعتبار شرکت وارد کننده و تولید کننده حساس باشیم و درصورت کمترین احتمال خطا و لغزش در پی اطلاع رسانی برآییم .

january_19-002

که از همه دلسوزتر به فرزندان مان , خود ماییم !

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn