nokhodchi11_copy

روزهای پایانی سال 91 را سپری میکنیم و در حال تکاپو و تلاش برای آماده کردن سفره هفت سین سال جدید هستیم . ... امسال نیز مانند سالهای قبل " بگذرد " !

خیلی زیباست که همیشه به روزهای آتی و برنامه های جدید نگاهی بیندازیم و دلهای خود را با امید به تپش واداریم . ولی بهتر و پسندیده تر این است که به روزهای قبل و ایام سپری شده نیز نظری بیفکنیم و کمی فکر کنیم که به یاد بیاوریم که روزها را چه سان گذارندیم !

دستاورد این تکاپو و امید و آرزو و تلاش در ایام گذشته چه بود ؟ گذشته چراغ راه آینده ماست . با بیاد آوردن روزهای گذشته و ورق زدن دفتر اعمال تجدید نظری در کارهای قبل کنیم و با روحیه بهتر و پرانرژی برای روزهای بعدی برنامه ریزی کنیم . شاید این حرفها تکراری باشد ولی بشر فراموشکار است و خیلی زود اعمال خود را بدست فراموشی میسپارد و بد نیست که این نکات را مدام مرور کند !

بیایید کینه ها را بدور افکنیم و برای دوستی ها و تجدید و ارتقاء رابطه ها پیشقدم شویم . اگر در بین اقوام خود نیازمند آبرومندی داریم بدون اینکه بروز دهیم در کمک و دستگیری از آنان قدم  برداریم . سالمندان فامیل خود را با هدیه ای کوچک یا حتی با دلجویی و بازدید شاد کنیم . با در نظر داشتن مشکلات اقتصادی خانواده ها امسال از ریخت و پاش و افراط خودداری کنیم و مراسم را سبک تر و خلاصه تر برگزار کنیم تا دست آبرومندان مهمان نواز برای امساک بازتر باشد و از سفره کمرنگ خود در برابر دیگران از شرمندگی رنگ نبازند .

بیایید تا سفره های زیبا و با سلیقه خود را با محبت رنگین تر و پر برکت تر کنیم و از آنچه که از قبل داشتیم برای رنگ دادن به آن استفاده کنیم و مجددا هنر بازیافت لوازم و وسایل قدیمی را در بین دوستان به نمایش گذاریم که هم هنر و توان کدبانوی خانه را یاد آور شویم و هم به رونق و برکت سفره ها بیافزاییم و هم از اسراف خودداری کنیم .

در این فرصت از تمامی دوستانی که به نحوی در گردآوری همه مطالب بانک اطلاعات و مطالب آشپزی و هنری سفره خونه به طور مستقیم و غیرمستقیم , از بدو شروع تا کنون ما را یاری کردند تشکر میکنیم .

در این بین نیز از همه دوستان دیده و نادیده و آشنا و غریب از تمامی مطالب سفره خونه استفاده کرده اند و ما را با پیامهای محبت آمیز و پیشنهادات و انتقادات خود یاری کردند , تشکر می کنیم .

در خاتمه یک بار دیگر نیز یادآوری میکنیم که رابطه بین سایت و بازدید کننده ها , دو طرفه است . اگر چنانچه فردی عکس و دستوری ارائه کرده که در سایت قرار گرفته و منتشر شده , در عوض خود او نیز از دستورات دیگران که با تلاش در اینجا گردآوری شده و منتشر شده , استفاده کرده است . پس منتی به گردن هیچ کس نیست . همه ما به نوعی به یکدیگر یاری رسانده ایم . " سفره خونه " نیز سال فعلی نیز مانند قبل , با انرژی تمام در حال منتشر کردن نکات و اطلاعات و رمز و رازها و دستورات ترجمه شده و نیز دستورات اختصاصی و مصور خود در جهت مستحکم کردن این رابطه قدم برداشته است تا زحمات آن عده از دوستانی را که از بدو شروع تا کنون از خود در این سایت کارهایی به یادگار امانت گذاشته و منتشر کرده اند , با تلاشهای خود چندین برابر تلافی کند .

 

گاهی اگر از یک دستور استفاده کردیم , در عوض دستورات متعددی در سایت قرار داده ایم و بالعکس . این رابطه در واقع چند سویه بوده و در قبال هر زحمتی که دیگران برای ارائه کردن و قرار دادن دستور در این سایت و تالار کشیده اند , تلاش شده که چندین برابر آن دریافت کنند تا فردی مدیون دیگری نباشد . دستوراتی که در سایت منتشر میشود و بی نام هستند حاصل تلاش شخصی مدیریت سفره خونه است و دستورات دوستان هم همگی به دلخواه خودشان با نام شخصی و یا مستعار منتشر میشوند . تاکنون سعی ما بر این بوده که امانتداری را ( با ترفندهایی برای بستن دست های سودجویان کپی گر ! ) به بهترین وجه رعایت کنیم . چنانچه غفلتا اشتباهی رخ داده و غفلتا از کسی حقی ضایع شده و یا چنین تصوری بوجود آمده , خوشحال خواهیم شد که با ارسال پیام ما را مطلع نمایید تا تصحیح شود .

 

تلاش کردیم با ترتیب دادن بخش مناسبت ها و موقعیت ها , شما را در یافتن تمامی پستهای مناسب هر موقعیت یاری کنیم و همچنین دستورات جدیدی به دستورات قبل اضافه کردیم . تلاش کردیم با عکسهای زیبا و واضح و تقریبا حرفه ای تر رسالت خود را بهتر انجام دهیم . در سال آتی برنامه های جدیدی را با انرژی تمام به مرحله اجرا خواهیم گذاشت و با تصاویر زیبا و دستورات و ترجمه های جدید در کنار شما خواهیم بود . بار دیگر از همراهی همه  بازدیدکنندگان و همکاران سفره خونه در داخل سایت و سایتهای دیگر متشکریم و برای همه آرزوی موفقیت و تندرستی داریم .

 

مدیریت سفره خونه

به همراه همکاران عزیز سفره خونه

 

1 هفته احسان و نيكوكاري
2 انیشتین بر سر سفره هفت سین دکتر حسابی

مقاله ها

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn