addewr

به نوروز نزدیک می شویم و طبق معمول چند سال گذشته بحث خرید و نگهداری و یا آلودگی ماهی قرمز هفت سین تا مدتی داغ می شود و سپس باز فراموشی تا نوروزی دیگر . دور از این هیاهو موقتی ،  سنت ایرانی دست در دست کودکان نازنین ، تنگ های کوچک ماهی قرمز را به خانه می برد .

9403_8632

 

تهرانی ها ماهی های سفره هفت سین شان را در روز سیزده بدر و روز طبیعت به آبنماهای بوستان های شهر اهدا می کنند

 

 

 

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، بحث ماهی قرمز سفره هفت سین از سال ۱۳۸۱ شروع شد سالی که دکتر مهرناز عطری، با علایم عفونت حاد  گوارشی به دکتر مراجعه کرد و مشخص شد که مبتلا به  بیماری‌ سالمونلا است،‌ سپس تمام گناه ها به گردن ماهی قرمز کوچولو افتاد   نامه‌نگاری به مقامات مسوول، ‌مصاحبه با رسانه ها با هدف جلوگیری از فروش ماهی قرمز کوچولو شروع شد. ( تذکر :خانم دکتر مهرناز عطرى مدیرگروه زیست محیطى مهر ایران است که بعد از سه سال تلاش توانست با جلب نظر سازمان حفاظت محیط زیست و تصویب جریمه‌های سنگین از فروش مارهاى آبى و لاک‌پشت‌ها جلوگیرى نماید، و گویی پروژه بعدی او جلوگیری از فروش ماهی‌های قرمز است. ایشان در نامه ای که در سال ۱۳۸۴ به ریاست ادره دامپزشکی نوشته بودند عنوان کردند«سالمونلوز و سل پوستی که به وسیله این آبزیان منتقل می‌شوند، هر ساله موجب مرگ چهار تا شش میلیون آمریکایی می‌شوند.»  ما در رابطه با صحت این آمار بدون هیچ کلام دیگر فقط می گوییم اگر یک بیماری در یک کشور هر سالانه شش میلیون قربانی بگیرد نسل بشر در معرض خطر خواهد بود .

 

20130302215747gb-1

هیچکس مطالعه علمی نکرد و همه با توجه به موافق یا مخالف بودن تنها دنبال علت علمی برای نظر خود گشتند و گاها مطالب غیر علمی گفتند   :

۱- حامیان بهداشت عمومی گفتند : “ماهى قرمز به دلیل نوع نگهدارى و شرایط ویژه توزیع و خرید و فروش منبعى براى انتقال ویروس سالمونلا و بیماری پوستی خطرناک پیستوریازیس می‌باشد”

۲- حامیان محیط زیست گفتند : “سالانه بین ۳ تا ۵ میلیون قطعه ماهى قرمز بین ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین کشته مى‌شوند. ماهى‌هایى که خانواده‌ها براى ایام عید خریدارى کرده و به منازل خود مى‌برند و در حین انتقال و یا در محیط خانه بدلیل دستکاری ، هوای گرم ، آب کلر دارنبود غذا و موارد دیگر در انتها می میرند .”

۳- طرفداران سنت اصیل ایرانی گفتند : “ماهی قرمز هیچ جایی در فرهنگ ایرانی و باستانی ما ندارد، این ماهی که یکی از نمادهای فرهنگ چین می‌باشد در حدود ۱۰۰ سال پیش بخاطر اسم عربی آن (سمک) بعنوان یک سین وارد سفره ما ایرانیها شد؛ ” و مدرک باستنانی آوردند !! (تابلوی نقاشی “هفت سین” اثر حسین احیاء در کاخ گلستان و نبود اثری از ماهی قرمز در این تابلو)

۴-کودکان گفتند : “مامان من ماهی قرمز خوشگل می خوام.”

سال گذشته ،  سیداصغر برائی‌نژاد، مدیر کل وقت دامپزشکی استان تهران در نامه‌ای به مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری تهران در تاریخ هفتم اسفند ماه ۱۳۸۴ از وی خواست با توجه به رعایت نکردن شرایط بهداشتی در عرضه ماهیان زینتی (از جمله ماهی‌های حوض) در ایام نوروز که باعث گسترش مخاطرات بهداشت،‌ زیست محیطی، افزایش تلفات ماهیان زینتی و انسان می‌شود، از تاریخ ابلاغ این نامه، ‌از عرضه هر گونه ماهی زینتی، به خصوص ماهی حوض که فاقد شرایط بهداشتی و بدون مجوز لازم است اکیدا خودداری شود.  اداره دامپزشکی فروش ماهی قرمز را ممنوع اعلام کرد و سایت ها و رسانه ها شروع به تهیه گزارش و اطلاع رسانی این ممنوعیت کردند . اما کسی نپرسید که آیا اینکار در شرح وظایف اداره دامپزشکی هست یا نه !

مردم به وحشت افتادند ، نگرانی زیاد شد ، ( فراموش نکنیم عده زیادی از فروش ماهی قرمز امرار معاش می کنند) و ناگاه ؛ مدیرکل دامپزشکی استان تهران با تغییر موضع خود در یکشنبه ۱۴ اسفندماه اعلام می‌کند: در ماهی‌های قرمز هیچ‌گونه ابتلا به بیماری یا ویروس مشاهده نشده است و مردم از این بابت هیچ  نگرانی نداشته باشند. برائی نژاد می‌افزاید: “دامپزشکان و ناظران مستقر در سامانه تخلیه و بارگیری ماهیان قرمز در مرکز بعثت هیچ‌گونه ابتلا به بیماری را در این ماهیان گزارش نکرده‌اند ”

اما در سال جدید:

سازمان دامپزشکی کشور ایران  ۸/۱۲/۸۵ اعلام کرد که با تشکیل کارگروه‌های تخصصی بهداشت و بیماری‌های ماهیان زینتی، دستورالعمل جامعی را با هدف ساماندهی انتقال و عرضه ماهی قرمز در سراسر کشور صادر کرد که براساس آن میزان نظارت بهداشتی و نمونه‌برداری از مراکز تکثیر و نگهداری ماهی قرمز افزایش یافته است.

agtret

اما سخن ما با شما :

امسال  نیز مانند سال های گذشته بازار فروش ماهی‌های قرمز داغ خواهد بود  و علاوه بر دستفروش‌ها، سوپر مارکتی‌ها و گل فروشی‌ها نیز دراواخر اسفند   به فروشندگان ماهی‌های قرمز اضافه خواهند شد.

**پس با هم بیآموزیم :

 ماهی قرمز کوچک یا همان ماهی طلایی (Goldfish) از معمول ترین ماهی هایی است که در منزل می توان از آنها نگهداری کرد. این حیوان کوچک خانگی که بسیار جذاب و دوست داشتنی می باشد در صورت مراقب مناسب می تواند تا چند سال در کنار ما در منزل زندگی کند.

اما متاسفانه بخاطر قیمت ارزان آن اغلب بهای لازم به آن داده نمی شود و در شرایط نامناسب نگهداری می شود و بیش از چند ماه عمر نمی کند. باید دانست که قیمت ارزان این ماهی های زیبا نباید با ارازن بودن جان این موجودات زیبا اشتباه گرفته شود. لذا لازم است برای فراهم آوردن شرایط مناسب زندگی آنها مواردی را رعایت کنیم.

 

       

ماهی سالم کدام است ؟

۱-ماهی سالم می باید دارای پولک هایی سالم و ردیف و فاقد زدگی و زخم  یا مناطقی عاری از پولک بر روی پوست خود باشد

۲-ماهی سالم می باید دارای تحرک مناسبی بوده و به حالت یک پهلو و لخت در آب غوطه ور نبوده و بخشی از بدنش بر آمده نباشد  .

۳-باله های شنای ماهی می باید قائم بوده و دم به حد کفایت با تحرک و کشیده باشد  و در راستای فیله فوقانی بدن ماهی قرار داشته باشد . 

 

ماهی قرمز را چگونه نگهداری کنیم؟

ظرف نگهداری
اولین موضوعی که می تواند بعنوان یک عامل مهم در عمر بیشتر ماهی موثر باشد محل زندگی آن است. ظروفی که در آنها ماهی فروخته میشود اغلب کوچک می باشد و نباید اشتباه کرد و ماهی ها را در همان ظروف کوچک نگاه داشت. ماهی ها به اکسیژن موجود در آب احتیاج دارند و این اکسیژن از طریق سطح هوایی که با آب در تماس است وارد آب می شود. هرچه سطح مقطع بالای تنگ کوچکتر باشد اکسیژن کمتری می تواند وارد آب شود. پس سعی کنید تا آنجا که ممکن است از ظروف کوچک برای نگهداری ماهی ها استفاده نکنید.

آب
از آنجایی که ماهی در تمام طول عمر خود در آب می باشد لذا لازم است آبی که برای زندگی آن انتخاب می کنیم دارای شرایط مناسب زندگی باشد. معمولا” استفاده از آب شهری مشکل خاصی برای ماهی های قرمز ایجاد نمی کند. اما قبل از کنار گذاشتن آب برای ظرف ماهی، بگذارید یک دقیقه آب از شیر بیرون برود این باعث می شود برخی مواد شیمایی که احتمالا” در لوله رسوب کرده اند بیرون روند. برای اطمینان از خارج شدن موادی مانند کلر باید قبل از عوض کردن آب ماهی ها، بگذارید که آب بمدت یک شبانه روز در ظرف بماند. همچنین این عمل باعث می شود که آب دمای محیط را گرفته و تغییر آن برای ماهی ها خطری در بر نداشته باشد.
هرگز نباید اجازه دهید که آب ظرف ماهی ها کثیف شود، اینکار می تواند باعث بیماری، کوتاهی عمر و در نهایت مرگ آنها شود. برای تعویض آب هرگز آب را یک دفعه عوض نکنید، با آرامش کامل نیمی از آب ظرف را خالی کرده و سپس کم کم آب برداشته شده از ظرف را با آبی که از روز قبل نگه داشته اید جایگزین کنید. در هر صورت باید سعی کنید که کمترین استرس را به ماهی های کوچک منتقل کنید. شما باید در طول هفته یک یا دو بار آب ظرف ماهی ها را به اینصورت عوض کنید.

غذا
ماهی های قرمز کوچک حیوانات بسیار سخت جانی هستند و هر چیزی را می خورند. لذا به راحتی می توانید در شرایطی که غذای مناسب در دسترس ندارید از خرده های نان، شیرینی و … به مقدار کم بعنوان غذا به آنها بدهید. اما اگر در نگهداری آنها مبتدی هستید به شما پیشنهاد می شود از غذاهای آماده آنها که ارزان قیمت هم می باشد تهیه کنید. فقط مطمئن باشید که غذایی را که می خرید مربوط به Goldfish می باشد. ماهی های نیز مانند انسان به پروتئین، ویتامین و … برای رشد و زندگی نیاز دارند.
در ارتباط با غذا دادن باید دقت کنید که دادن زیاد غذا به آنها و ماندن آنها در ظرف باعث آلودگی آب شده و برای ماهی ها خطراتی به همراه خواهد داشت. سعی کنید به مقدار بسیار بسیار کم در سه نوبت غذایی همانند خودتان به آنها غذا دهید، مقدار آن باید بگونه ای باشد که اضافه غذا در آب نماند.

دمای محیط
بهترین دما برای زندگی این ماهی ها از حدود ۱۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد می باشد. دمای محیط هرگز نباید دفعتا” تغییر کند، تغییر تدریجی و ملایم دمای محیط یا آب برای آنها قابل تحمل می باشد.

نور
ماهی های قرمز کوچک نیز همانند سایر حیوانات یا گیاهان احتیاج به نور خورشید دارند. محل نگهداری آنها باید به گونه ای باشد که تغییر روز و شب در آن احساس شود. هرگز آنها در زیر نور آفتاب مستقیم و شدید قرار ندهید.

 سایر شرایط
ریختن شن یا ماسه کف ظرف می تواند حس بودن در منزل را برای این ماهی ها بیشتر کند. دقت کنید که بیش از دو یا سه سانتیمر ارتفاع ماسه کف ظرف نباشد چرا که در غیر اینصورت می تواند محیط خوبی برای رشد خزه و باکتری ها باشد. همچنین باید از ماسه ایی استفاده کنید که لبه های تیز نداشته باشد تا باعث زخمی شدن ماهی ها نشود. در این رابطه هرگز از ماسه های رنگ شده استفاده نکنید.

بررسی رفتار
حداقل روزی دو نوبت یک دقیقه ای به رفتار ماهی های خود توجه کنید. به این ترتیب می توانید حرکت های غیر معمول آنها تشخیص دهید، در صورت بروز مشکل در رفتار آنها اگر علاقمند باشید می توانید از متخصصین نگهداری ماهی برای درمان آنها مشورت بگیرید. اما مطمئن باشید اگر موارد بالا را رعایت کنید مشکل خاصی برای آنها پیش نخواهد آمد.

در انتها یاد آمور می شویم که : 

هر ماهی قرمز برای ماندگاری طولانی، حداقل به یک لیتر آب نیاز دارد که روزانه باید تعویض شود.

ظروف نگهداری ماهی نیز باید به صورت دوره‌ای شسته شود و بااستفاده از محلول نمک طعام ‪ ۳‬درصد یا ترکیبات آمونیوم و سایر مواد مجاز، ضد عفونی شده و پس از شستن کامل مواد ضدعفونی، مورد استفاده قرار گیرند.

بی‌غذایی، کمبود اکسیژن، تجمع گازهای سمی و یا استفاده از آب کلردار، موجب کوتاهی عمر یا مرگ ماهی‌ها می‌شود.

در صورت بروز هر نوع علایم و ناراحتی در ماهی زینتی، ماهی بیمار باید بلافاصله از سایر ماهی‌ها جدا شود.

اما برخی از گروه‌های حامی حیوانات، نگهداری این ماهی‌ها را به شهروندان توصیه نمی‌کنند.

از سایت peseshk.us , عکسها از اینترنت

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn