kiwi_capiroska2

با فرارسیدن فصل گرما دستور نوشیدنی های خوشمزه و خنک و طبیعی و ساده را برای شما به ارمغان خواهیم آورد . گوارای وجود

Caipirinha  با تلفظ   Kai-Pee-Reen-Ya , کایپرین یا یکی از نوشیدنی های محبوب مردم برزیل است و طرز تهیه آن مانند لیموناد ماست . این لیموناد با ترکیب میوه های دیگر نیز تهیه میشود . البته به موهیتو ( موخیتو ) هم بی شباهت نیست ولی در موهیتو طعم نعنا و وجود نعنا ضروریست .

مواد لازم برای دو نفر :

لیموترش سبز 4 عدد

سودا یا آب گازدار

در صورت تمایل آب سیب سبز

کیوی دو عدد ( خرد کرده و برش داده شده )

قطعات ریز کوچک

شکر یک تا ... ق غ

برای تزیین:

برگ نعنا تازه

برش لیموترش تازه

برش نارک کیوی با پوست

طرز تهیه :

لیموترش ها را قاچ کرده و هسته گرفته و سپس داخل لیوان ریخته و با فشار عصاره آنها را بیرون آورید اینکار اسانس خوش عطر لیمو را در داخل لیوان پخش میکند .

kiwi-Caipirinha3

سپس کیوی را خرد کنید . البته میتوانید کیوی را پوره کنید یا قاچ های درشت برش دهید و یا میتوانید قطعات کیوی را همراه با لیمو مانند تصویر با هم در لیوانی فشار دهید تا نرم شوند . 

kiwi-Caipirinha0

اکنون برای تزین لیوان , در صورت تمایل میتوایند داخل لیوان برش های گرد کیوی را دور تا دور بچنید و در عین حال مقداری یخ داخل لیوان قرار دهید تا کیویها در جای خود ثابت بمانند .اینکار ضروری نیست .

kiwi-Caipirinha5

در صورت تمایل به جای کیوی , از میوه های خرد شده و آب میوه های دلخواه نیز میتوانید داخل آن بریزید . روی لیمو و کیوی خرد شده مقدار دلخواه شکر بپاشید و روی آن سودا یا اب گازدار و یا آب ساده و در صورت تمایل آب سیب سبز و مقداری یخ خرد شده بریزید و خوب تکان دهید و هم بزنید تا کاملا سرد شود . اکنون آن را روی لیوان اصلی که باید پذیرایی کنید بریزید .

kiwi-Caipirinha7

لبه لیوان یک برش کیوی پوست نگرفته یا یک برش لیموترش و چند برگ نعنای سبز قرار دهید .

kiwicapiroska1

لیوان های پذیرایی را میتوان در داخل ظرف محتوی مقداری آب و قطعات یخ و در صورت تمایل چند برگ نعنای سیز و قطعات و برش های کیوی و لیموترش قرار داد تا کاملا خنک و سرد و چشمنواز باشد .

نکته : در دستور اصلی مقدار 1/2 شات رام نوشته شده بود که به جهت حفظ امانت در ترجمه , در دنباله دستور نوشته میشود ولی ما آنرا در دستور مواد لازم بالا حذف کردیم . دستور ترجمه و عکسها از دستورات متفاوت از اینترنت

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn