1asast11

قهوه ترک و نحوه آسیاب و دم کردن خانگی ممتاز

برای تهیه یک قهوه ترک خوب باید قهوه مخصوص قهوه ترک داشته باشید که بسیار ریزتر پودر شده است . این نوع قهوه نیاز با فنجان کوچکی دارد و همرا با قاشق قهوه خوری سرو نخواهد شد زیرا هم زدن کف و خامه قهوه را از بین میبرد . برای تهیه قهوه ترک نیاز به قهوه جوش مخصوص به نام ایبریک یا جزوه داریم . Ibrik , cezve

1asast12

مواد لازم برای یکنفر:

آب یک فنجان و یک چهارم در همان فنجانی که سرو خواهد شد و حتما باید سرد باشد 

برای هر نفر یک تا دو ق مرباخوری قهوه ترک

شکر دلخواه از یک تا دو ق م

طرز تهیه : آب و شکر و قهوه را خوب مخلوط کنید و سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا حل شده و به جوش آید .به محض اینکه خامه قهوه در حال بالا آمدن است فوری از روی حرارت بردارید . با قاشق مرباخوری دو قاشق خامه در فنجان بریزید . مجددا قهوه جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید تا مجددا بجوشد و کف یا خامه آن به سمت بالا بیاید . از روی حرارت فوری برداشته و در فنجان بریزید . اگر قهوه ترک برای بیش از یکنفر تهیه مبشود باید از خامه و کف قهوه مساوی در هر فنجان ریخته شود . این قهوه دوبار روی حرارت گذاشته میشود ولی در برخی مناطق تا سه بار هم تکرار میشود . پس از ریختن قهوه در فنجان دیگر نباید هم زد . درست بهمین دلیل قاشق در کنار قهوه قرار داده نمیشود .

1asast14

پس ار لحظاتی که دانه های قهوه ته نشین شدند آنرا مینوشند و با این قهوه است که فال هم میگیرند زیرا کاملا پودری است و کاملا ته نشین شده و لرد آن بر دیواره و کف فنجان رد می اندازد . هنگام ریختن قهوه ؛ فاصله بین لبه قهوه جوش و کف فنجان باید حدود دوازده سانتیمتر باشد . در برخی مناطق قهوه تلخ ولی همراه با باسلوق و حلوا و باقلوا سرو میشود . برخی هم ادویه های دلخواه مانند یک هشتم ق چ پودر یا یکدانه هل به قهوه اضافه میکنند .

1asast13

نکته برای تهیه قهوه ترک ممتاز : قهوه مخصوص ترک با دانه آسیاب شده مناسب و آب سرد و حرارت ملایم نیاز است تا کف و خامه مناسب تشکیل شود. شکر اصلا بعدا مخلوط نخواهد شد . قهوه پس از ریختن در فنجان هم زده نخواهد شد .

https://instagram.com/coffee.lovelove/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn