131242342220

دم کردن قهوه ترک عالی
برای تهیه یک قهوه ترک خوب باید قهوه مخصوص قهوه ترک داشته باشید که بسیار ریزتر پودر شده. موقع خرید بگید برای قهوه ترک میخواهید . این نوع قهوه نیاز به فنجان کوچکی دارد . این قهوه ابدا همراه با قاشق قهوه خوری سرو نخواهد شد زیرا هم زدن ؛ کف و خامه قهوه را از بین میبرد . برای تهیه قهوه ترک نیاز به قهوه جوش مخصوص به نام  ایبریک یا جزوه داریم .

Ibrik , cezve
مواد لازم برای یکنفر:
آب یک فنجان و یک چهارم در همان فنجانی که سرو خواهد شد و حتما باید سرد باشد . برای هر نفر یک تا دو ق مرباخوری قهوه ترک ، شکر دلخواه از یک تا دو ق م .
طرز تهیه : آب و شکر و قهوه را خوب مخلوط کنید و سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا حل شده و به جوش آید . مراقب باشید اگر سر رود خامه نخواهد بست و عملا قهوه جالبی نیست ! به محض اینکه خامه قهوه در حال بالا آمدن است فوری از روی حرارت بردارید .من سه بار این مرحله را تکرار میکنم . رمز یک قهوه ترک خامه بسته عالی در همین است ♥ .
با قاشق مرباخوری دو قاشق خامه قهوه در فنجان بریزید . البته من میخواستم همزمان عکس بگیرم دستم گوشی بود و به آرومی با #جذوه کمی از خامه رو تو فنجونا ریختم .
مجددا قهوه جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید تا مجددا بجوشد و کف یا خامه آن به سمت بالا بیاید . از روی حرارت فوری برداشته و در فنجان بریزید . #قهوه_ترک_سفره_خونه
اگر قهوه ترک برای بیش از یکنفر تهیه میشود باید از خامه و کف قهوه مساوی در هر فنجان ریخته شود . این قهوه دوبار روی حرارت گذاشته میشود ولی در برخی مناطق تا سه بار هم تکرار میشود .
پس از ریختن قهوه در فنجان دیگر نباید انرا هم زد . درست بهمین دلیل قاشق در کنار قهوه قرار داده نمیشود . پس ار لحظاتی که دانه های قهوه ته نشین شدند آنرا مینوشند . البته محض اطلاع با این قهوه است که فال ! هم میگیرند زیرا کاملا پودری است و کاملا ته نشین شده و لرد آن بر دیواره و کف فنجان رد می اندازد .
هنگام ریختن قهوه ؛ فاصله بین لبه قهوه جوش و کف فنجان باید حدود دوازده سانتیمتر باشد . در برخی مناطق قهوه تلخ ولی همراه با باسلوق ،حلوا و باقلوا سرو میشود

 

131242342219

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn