طرز کار با قهوه جوش اسپرسو خانگی ( ایتالیایی )
مواد لازم :
یک قهوه جوش خانگی
قهوه آسیاب شده اسپرسو
آب سرد
در صورت لزوم شکر

 

برخی دستگاه ها برای 2 و برخی 4 نفر و 6 نفر درست شده اند .

dscn4941

در قسمت زیرین که در تصویر سمت چپ قرار دارد آب سرد میریزین . در قسمت میانی سوراخ دار دستگاه به تعداد نفرات قهوه آسیاب شده که از نوع اسپرسو ایتالیایی میریزین . بعد قسمت بالایی رو روی قسمت اول نصب و می پیچونید . این قسمت سوراخ دار وسط میمونه و پر از قهوه است .

dscn4967

 

اون رو حرارت مستقیم اجاق قرار میدین .

dscn4970

آب که به جوش میاد بخار آبجوش رو به فشار از طریق لوله متصل به قسمت میانی وارد قسمت بالایی که قوری دستگاه که سوراخ دار هستش میکنه .

dscn4

با پر شدن قسمت قوری که دقیقا گنجایش اون معادل همان مقدار محفظه زیرین است که اب سرد ریختیم , قهوه آماده میشه و از لوله وسط با فشار بخار آب وارد قسمت بالایی که در عکس بالا تر سمت راست است میشه .

برای تهیۀ قهوه اسپرسوی خوب خانگی :

1 - فنجان ها سرد نباشن . قبلا توی ماکروفر یا ماکروویو گرمشون کنین .

2 - همیشه از آب سرد استفاده کنید .

3 - قسمت قوری دستگاه رو فقط ابکشی کنین تا بوی شوینده نده .

4 - دستگاه و قهوه جوش از قبل گرم باشه .

5 - قهوه خوب بخرین .

6 - قهوه رو تا قبل از استفاده آسیاب نکنین .

7- از صافی های کاغذی بکار ببرین .ضمنا قهوه رو در داخل پاکت کاغذی و سپس در فویل نگهدارین تا بو های اطراف رو به خودش نگیره .

نکاتی مهم در مورد قهوه

نکات :
این دستگاه قهوه جوش خانگی رو حرارت مستقیم قرار میدین . سه قسمت داره که در قسمت زیرین آب سرد میریزین تا بجوشه و بخار آب رو با یک قسمت نی مانند داخل محفظه ای که پودر قهوه قرار داره و وسط قرار میگیره , میفرسته و قهوه با فشار بخار آب , داخل قوری در قسمت بالایی جمع میشه .بهش stove top Espresso maker میگن . جنس شون از استیل و یا آلومینیم هستند .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn