مواد لازم برای قهوه موکا:
قهوه اسپرسو خانگی ( ایتالیایی )
سس شکلات ( شکلات سفید یا قهوه ای )
خامه زده شده
کف شیر

* برای تهیه سس شکلات :اگه سس شکلات در دسترس نیست میتونین دو الی 3 ق س پودر کاکائو رو داخل نصف پیمانه آبجوش با کمی شکر دم کنین . غلظت این کاکائو به تمایل شما بستگی داره . هرچه مقدار آبجوش کمتر و پودر کاکائو بیشتر باشه سس شما غلیظ تر میشه .

 

* برای تهیه کف شیر : میتونین از دستگاه های مخصوص قهوه جوش و شیر جوش استفاده کنین و اگه ندارین از همزن های دستی فنری کمک بگیرین . کف شیر بصورت بست بندی هم موجوده . * خامه رو میتونین با دستور تهیه خامه فرم گرفته از توی منوی شیرینی ها درست کنین و یا از خامه زده شده آماده هم میشه استفاده کنین .ابتدا قهوه  قهوه اسپرسو خانگی ( ایتالیایی ) ساده رو تهیه کنید .

سپس داخل ماگ قهوه خوری حدود 2 ق س سس شکلات بریزین . بعد یک پیمانه شیر رو داغ کرده و با همزن دستی بزنین تا کف کنه . نیمی از کف رو داخل ماگ روی سس شکلات میریزیم .حالا یک شات یا 30 تقریبا حدود میلی لیتر قهوه اسپرسو داخلش اضافه کرده و سپس باقی شیر رو اضافه و مخلوط میکنیم . روی ماگ رو هم از کف خامه یا خامه زده شده میریزیم .شات یعنی پیمانه قهوه .اگه شابلون مخصوص فنجان قهوه داریم که شابلون میذاریم و با پودر قهوه ریز یا کمی دارچین تزیین میکنیم . اصولا قهوه اسپرسو معمولا اساس و پایه تهیه بسیاری ای نوشیدنی های قهوه از جمله کافه لاته و کاپوچینو و ماکیاتو و قهوه امریکانو و موکا و ... هستش . این نوع قهوه تحت فشار آب جوش با قهوه ساییده تهیه میشه که آب کمتر و مقدار قهوه بیشتری داره و نسبتا غلیظ تره . 30 میلی لیتر اون تقریبا یک شات محسوب میشه .

نکات : این قهوه معمولا از شکلات ( یعنی کاکائوی شیرین شده ) و خامه یا شیر کف کرده و اسپرسو تهیه میشه . قهوه اسپرسو ایتالیایی کمی دانه درشت تر است .

اين قهوه از تركيب قهوه‌ي دم شده با شكلات به دست مي‌آيد و جادوي نهفته درون دانه‌هاي قهوه و شكلات را يكجا دراختيار مي‌گذارد. نام اين قهوه از بندري قديمي در كشور يمن گرفته شده است. بندري كه در معرفي قهوه به جهان نقش بسيار مهمي داشته است.
موكا كه عربي آن الموخاه است بندري در جنوب غربي يمن و در كنار درياي سرخ است. هر چند بيشتر محققان اعتقاد دارند كه اتيوپي مهد قهوه‌ بوده اما اين بندر موكا بوده كه قهوه را به جهانيان عرضه كرده است. زيرا از قرن 15 م به بعد عرب‌ها ( كه تجارت قهوه منحصراً در اختيار آنان بوده) تقريباً همه‌ي دانه‌هاي قهوه‌ي خود را از بندر موكا به ساير نقاط صادر مي‌كردند

علاوه بر اين، خود يمن نيز يك نوع قهوه‌ي منحصر به فرد توليد مي‌كرد كه از لحاظ كيفي بسيار عالي بود.
اين قهوه كه در مزارع حاصلخيز يمن پرورش مي‌يافت داراي طعم شكلاتي بوده و به جهت خاك مرغوب اين كشور نظير آن در ساير نقاط ديده نمي‌شد. البته در آن زمان بيشتر قهوه‌ي صادر شده از موكا، به ساير كشورهاي اسلامي انتقال مي‌يافت اما در اواخر قرن 17 م قهوه‌ي موكا به اروپا رسيد.
هلندي‌ها به رغم محافظت شديد عرب‌ها از دانه‌هاي قهوه، به تعدادي از آنها دست يافتند. و پس ازمدتي اين دانه‌ها را در مستعمره‌ي خود يعني كشور اندونزي كشت و زرع كردند كه البته اين كار عمدتاً در جزيره‌ي جاوه صورت مي‌گرفت. لازم به ذكر است كه در آن زمان كسي قهوه‌ي جاوه را هم‌رديف با قهوه‌ي موكا قرار نمي‌داد و همچنان قهوه‌ي موكا برترين نوع خود در جهان بود. زيرا خاك ويژه‌ي كشور يمن قابل مقايسه با خاك جاوه نبود. اين برتري تا قرن 19 م ادامه داشت تا اينكه عدن، موكا را كه مهم‌ترين بندر يمن بود غصب كرد و از آن زمان تجارت قهوه از اين بندر از رونق افتاد. اما نام موكا براي هميشه با نام قهوه گره خورد.
امروزه مردم دنيا موكا را جور ديگري مي‌‌شناسند. از نظر آنها موكا نوشيدني است كه از مخلوط شكلات ( چه به صورت شكلات شيرين يا پودر كاكائو و يا شيره‌ي شكلات) با قهوه‌ي دم شده مخصوصاً از نوع اسپرسو به دست مي‌آيد. اما چرا اين نوشيدني به جاي قهوه‌ي شكلاتي، موكا نام گرفت نيز داستان جالبي دارد. ماجرا از آنجا شروع مي‌شود كه احتمالاً بيشتر اروپايي‌ها با طعم قهوه، قبل از شكلات آشنايي كامل داشتند. اما هنگامي‌كه براي اولين بار شكلات را چشيدند، طعم آن را بسيار شبيه به طعم قهوه‌ي يمني يافتند.
شايد اين شباهت عجيب به نظر آيد اما اگر بدانيم كه شكلات در آن زمان به صورت يك نوشيدني تلخ و شيرين نشده همچون قهوه مصرف مي‌‌شده مسئله براي ما روشن مي‌‌شود. اين چنين بود كه نام موكا با قهوه‌ و شكلات عجين شد .

1 سودا بستنی قهوه ای
2 شیک قهوه با سودا
3 قهوه تگری با شیر نارگیل

 

خوشبو کننده طبیعی با قهوه و شمع

آفوگاتوی موکا Affogato mocha

آفوگاتو Affogato

قهوه سفید و قهوه سبز و خواص قهوه ها !

 

1 قهوه امریکانو ادویه ای با تزیین دارچین و خامه
2 قهوه عسلی مخصوص
3 قهوه برولات
4 قهوه موکا
5 قهوه فرانسه در پرس قهوه خانگی
6 قهوه اسپرسو خانگی ( ایتالیایی )
7 شیر قهوه داغ با هل
8 قهوه اسپرسو رومانو
9 قهوه اتریشی یا قهوه زنجبیلی
10 قهوه ترک
11 قهوه عربی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn