shalgham_1

مواد لازم :
شلغم خام صاف و تازه 6 عدد
نارنج پر اب تازه دو عدد یا لیموترش تازه
نمک وفلفل سیاه

طرز تهیه : شلغم رو بشورین و سر و تهش روبزنین و در بخار پز یا درون قابلمه با آب خیلی کم بپزین . آب باید جذبش بشه .اگر نشد بهتره اب حاصل از پخت رو هم صرف کنین که خیلی خاصیت داره . شلغم رو با آب نارنج یا لیموترش و نمک و فلفل میشه بعنوان عصرانه در زمستان بعنوان پذیرایی باب کرد .اگه اب داشت میتونین آب رو با عصاره لیمو یا نارنج نوش جون کنین .
نکات :
شلغم کامل با ساقه و برگ : علاوه بر پیاز، سبزی‌های لیفی (گیاهان سبز) نیز، عوامل عمدهٔ پیشگیری از سرطان به شمار می‌آیند، زیرا آنها همانند کلم پیچ و سایر گیاهان چلیپایی (یک گروه از گیاهان)، از موادی برخوردارند که رشد سرطان را در جانوران متوقف می‌سازند. همچنین شلغم روغنی (منداب) که شلغمی بزرگ و زردرنگ است، دارای مواد ضد سرطانی است.یکی از این مواد ضد سرطان که در شلغم وجود دارد، «گلوکوسینولیت‌ها» نام دارند.سبزی‌های شلغمی از قبیل کلم برگی و اسفناج، جزء این گیاهان سبز و پر برگ اند و مشاهده شده، در بین جمعیتی که این سبزی‌ها جزء بیشترین مواد غذایی مورد مصرفشان است، میزان ابتلای آنان به انواع سرطان‌ها به ویژه سرطان ریه کم بوده‌است.مطالعات جهانی پیوسته حکایت از این داشته‌اند که گیاهان سبز، تند و پربرگ شاید تنها عوامل جلوگیری کننده از بعضی سرطان‌ها باشند.در ضمن چنین سبزی‌هایی از کاروتنوئیدها که شامل بتاکاروتن و کلروفیل است، سرشار هستند. هر دوی این مواد، خاصیت ضد سرطانی دارند.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn