13052215511

مواد لازم:
کلم برگ سفید: ۲ کیلو
نمک: به ازای هر کیلو , یک قاشق سر خالی
زیره سبز : به ازای هر کیلو ۵ گرم
طرز تهیه :
برگهای خارجی کلم برگ و یا اونهایی که خوب به نظر نمیرسن رو جدا کنید. به ۴ قسمت تقسیمش کنید و قسمت سخت وسطش که مثل چوب میمونه رو جدا کنید. بعد کلم برگ رو با دستگاه غذا ساز به صورت نوارهای باریک خرد کنید.

13078618911
بعد از خرد کردن، کلم برگ رو با نمک مخلوط کنید و با دستهاتون بیفتید به جونشون و چنگ بزنید تا زمانی که به آب بیفتند، له و لورده اش نکنید ها. این کار ممکنه ۵ دقیقه طول بکشه. زیره سبز رو هم اضافه کنید (در صورت تمایل) و در شیشه هایی که از قبل با آب داغ خوب شستید میریزید، میتونید کلم ها رو توی شیشه فشار بدید. 

13078618913

بعد سر شیشه رو با دستمال تمیز میکنید. روی شیشه ها رو سلفون میکشید و خوب میارید پایین، در شیشه رو روی سلفون میزارید و خوب میبندینش.

8678688
شیشه ها رو توی یک ظرف بزرگتر بذارید که وقتی آب کلم بعد از چند روز به خاطر تخمیر زد بیرون، اطراف رو کثیف نشه. این ظرف رو در یک جای گرم که حدود ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد گرم هست به مدت ۳ تا ۶ روز بذارید، مثلا اشپزخانه. بعد از این مدت شیشه ها رو در یک جای خنک و ترجیحا تاریک بذارید و در شیشه رو باز هم سفت کنید، یا سفت تر ببندید. بعد از حدود ۲ تا ۳ هفته کلم قابل استفاده هست.

این کلم رو میتونید به عنوان سالاد درست کنید و بخورید و یا بپزید. معمولا یک دورچین هستش که با غذاهای دیگه خصوصا غذاهای گوشتی یا با سوسیس سرو میشه . دستور از perle  , عکس اول نینا از کانادا

عکسهای بعدی  از نت

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn