highlight4

آموزش نحوه ذخیره (کپی) اطلاعات و عکسهای سایت سفره خونه

وقتی سایتی راه اندازی میکنند بنا را براین فرض می گذارند که کاربران اینترنتی با حداقل آگاهی از کامپیوتر و نحوه کاربرد آن , قادر به استفاده از تمامی امکانات سایت هستند . همچنین وقتی اطلاعات روی سایت منتشر میشود طبیعی است که انتظار میرود که کاربران برای مراجعه مجدد به آن اطلاعات , بتوانند در کمال راحتی دستورات و عکسها را ذخیره و کپی نمایند . در غیر اینصورت واقف هستیم که جنبه اطلاع رسانی و  موجودیت ارتباطی سایت خود بخود نقض شده و نقش آنفورماتیک سایت کمرنگ شده و انتظاری که از سایت میرود , برآورده نخواهد شد . زیرا اطلاعات برای مدیران سایت و گردانندگانش منتشر نمیشود و قرار است بازدید کنندگان و مراجعین از این اطلاعات استفاده کنند . پس همه گردانندگان و مدیریت سایت از قبل به این جنبه اشراف داشته و فکر این موضوع را کرده اند و اگر بازدید کنندگان از نظر آگاهی و نحوه استفاده از امکانات سایتها اشکال دارند , بر مدیریت و ادمین و گردانندگان سایت خرده ای نباید گرفت .

هنوز کاربرانی هستند که نمیدانند با کلیک روی عکسها , میتوانند سایز عسکها را در اندازه های بزرگ مشاهده کنند ! و از ما برای کوچک بودن عکسها گله میکنند ! هنوز کاربرانی هستند که فرق پستهای دستوری و آموزشی را با پستهایی که ایده و فقط عکس هستند را متوجه نیستند و برای ایده هایی که از نت جهت مشاهده منتشر شده اند توضیح مطالبه میکنند . با یک نگاه اجمالی میتوان فرق بین پستهای آموزشی و توضیح با ایده هایی که صرفا بدون آموزش و جهت مشاهده هستند را متوجه شد . سایت بخشهای متنوع و متعددی دارد و لزوما همه بخشها مشابه هم نیستند .هرکدام از پستها در بخش مربوطه قرار داده شده اند که متفاوت بودن را با عنوان خود نشان میدهند .

با این وجود سایت سفره خونه اقدام به انتشار بخش هایی برای راهنمایی کاربران نموده تا آنان بتوانند استفاده بهتر را از سایت بنمایند . ولی برای بستن دست آن گروه از سایتها و وبلاگهای زردی که برای تامین محتوای سایت و وبلاگ خود تلاشی نکرده و همیشه از حاصل دسترنج و زحمات دیگران استفاده میکنند و دستورات و عکسهایی را که حاصل تلاشهای بی وقفه و ساعت ها صرف وقت و هزینه افراد میباشد , بدون ذره ای عذاب وجدان کپی و پیست میکنند و از بازگو کردن منبع نیز سرباز میزنند , چاره ای نداریم جز اینکه امکان کپی و پیست را از این عده بی وجدان بگیریم .

معهذا برای آن دسته از دوستان کاربر عزیزی که روش استفاده از امکانات سایت را هنوز فرانگرفته اند و در کاربری امکانات سایت مشکل دارند یکبار دیگر نحوه استفاده و ذخیره عکسها و دستورات سایت سفره خونه از نوار بروزر های خود با مراحل تصویری یادآوری میکنیم . لازم به یاد آوری است که برای ذخیره دستورات و عکسهای سایتها دو روش قابل ویرایش وجود دارد .که معنی آن این است که با " قابلیت ویرایش " میتوانید نوشته ها را جابه جا و بزرگ و کوچک و یا مطلب اضافه و کم کنید و یا بر روی آنها هرگونه تغییری مایلید اجرا نمایید .

highlight1

1 - اولین روش همانیست که با استفاده از ماوس و هایلایت کردن (انتخاب کردن و گزینش متن )  و راست کلیک اقدام به کپی کردن متن میکنید و هم این امکان در سایت سفره خونه اکنون بسته است و قادر به استفاده از این روش نیستید . زیرا با اینکار در چشم بهم زدن هم مال و هم توبره را باهم میبرند ! و ما به دلیل زحمات و هزینه هایی که شخصا برای تامین محتوای سایت متحمل میشویم مایل نیستیم که وبلاگها و سایت های دیگر اقدام به کپی کارهای سفره خونه نمایندو بدون ذکر منبع در وبلاگ و سایت خود قرار دهند .

highlight5

2 - روش دوم استفاده از نوار بروزر های خود شماست . به این ترتیب شما به سادگی میتوانید نوشته ها و دستورات سفره خونه و حتی عکسها را نیز کپی و ویرایش و ذخیره نمایید .

ابتدا با کمک ماوس خود راست کلیک کرده و نگهدارید و روی نوشته ها را هایلایت ( آبی یا تیره ) کنید . بعد روی نوار بروزر خود روی ادیت Edit رفته و منوی کشویی را باز کرده و کپی Copy را کلیک کنید . اکنون یک صفحه وورد Word باز کنید و نوشته ها را پیست Paste کنید . سپس برای آن نام انتخاب و در دستگاه خود ذخیره کنید .

highlight7

3 - برای انجام اینکار روش سومی نیز هست که قادر هستید بخوبی دستور و نوشته و عکس ها را بهمان صورت ولی بدون ویرایش ( یعنی بدون هیچونه اعمال تغییر در نوشته ها و اضافه کردن و کم کردن متن ) نیز ذخیره کنید . البته کیفیت عکس پایین تر از کیفیت عکس اصلی خواهد بود ولی مهم نیست زیرا برای استفاده شخصی خود ذخیره میکنید . ابتدا مانند عملکرد دوربین به کمک کیبورد خود از نوشته ها و عکس یک اسکرین شات ( به نوعی عکس گرفتن از صفحه روی دستگاه ) میگیرید .

روی تمامی کیبورد ها در آخرین ردیف بالا بعد از کلید F12 این نوشته مخفف را میبینید : PrtSc SysRq . وقتی صفحه ای برای شما باز است و این دگمه را فشار دهید از همان صفحه عکسی گرفته میشود .

highlight6

سپس باید امکان Paint داخل کامپیوتر شما باز باشد و شما آنرا فقط با پیست Paste روی آن منتقل کنید . از این امکان بیشتر برای ذخیره عکسها استفاده میشود .

highlight8

در برنامه نقاشی یا Paint میتوانید عکس را با امکان گزینش Selection برش زده و به اندازه همان عکس ذخیره کنید . البته امکانات دیگری نیز دارد که با کمی صرف وقت به راحتی قابل یادگیری است .

این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید دستورات و عکسها را ذخیره کنید .چنانچه هنوز مشکلی دارید در زیر همین پست یا از طریق :  بخش تماس با ما سوال کنید تا راهنمایی شوید .

1 برای دیدن ادامه دستور
2 اشتراک سفره خونه با استفاده از گوگل ریدر یا RSS بعنوان خبرنامه یا خبرخوان
3 ارسال نظرات و دیدگاه های شما
4 توجه به " ادامه مطلب " در زیر پست ها
5 جهت استفاده بهتر از مطالب آموزشی سایت
6 امکان جستجوی مطالب در سایت
7 مشاهده دستورات مشابه و مربوط به هم
8 مشاهده عکسها و تصاویر در اندازه بزرگ
9 دیدن عکسهای سایت

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn